Krátké ohlédnutí trenéra A- týmu za první polovinou sezony

 
Gulliveři letos vstoupili do své 4. sezony v Národní lize východ hned s několika změnami v sestavě i na lavičce. Už tradičně mladý tým Gulliverů je letos ještě o kousek mladší. Dlouholetý tahoun Jirka Bořecký, se přesunul z hřiště na lavičku. K ruce si vzal staronového asistenta Víťu Cardu a společně se snaží zapracovat mladé hráče, dát týmu herní tvář a hrát pokud možno v horních patrech tabulky. Gulliveři měli slušný začátek, kdy porazili silnou Telnici i nepříjemný H. Brod. Následně však ze čtyř těžkých utkání vytěžili pouze bod a rázem se ocitli mimo play-off. Sérii několik výher se vrátili do top 4 a v ní se pokusí udržet co nejvíce. O krátké zhodnocení jsme požádali trenéra A-týmu Jirku Bořeckého. 
 
Máme za sebou polovinu základní části Národní ligy, Gulliverské áčko je na průběžném 4. místě. Jak jsi jako trenér spokojený s dosavadními výsledky?
Po první čtvrtině soutěže bych určitě řekl, že nejsem. Poslední zápasy se nám ale podařilo urvat několik důležitých a těsných vítězství, z čehož vyplynulo průběžné umístění v tabulce. Je však nutné říci, že vzhledem k vyrovnanosti letošního ročníku mohou znamenat 2-3 prohry opětovný sešup na místa mimo playoff.
 
Před nedávnem skončila pouť pohárem České pojišťovny. Gulliveři došli až do osmifinálové skupiny, tam už  výsledky nebyly takové, jaké jsme si asi představovali. Jak hodnotíš letošní pohárovou účast?
Pohár určitě splnil svůj účel a to sehrát co nejvíce utkání i mimo ligovovou soutěž. Máme mladý tým, který potřebuje nabrat co nejvíce zkušeností. Na druhou stranu nás výsledky z poháru možná trochu ukolébali a nepracovali jsme na trénincích, tak jak bychom měli, což určitě mělo vliv i na ligové výkony. Osmifinálová skupina poháru se pak hrála v období, kdy bylo vzhledem k nevalným výsledkům potřeba jednoznačně zapnout v ligové soutěži. Tím nechci říct, že jsme se na pohár v této fázi již vykašlali, ale prioritou byla Národní liga a v poháru tak dostávali šanci i hráči širšího kádru.
 
 
V našlapané tabulce znamená série několika výher první čtyřku, oproti tomu pár porážek a tým je mimo play off. Které týmy se ti jeví jako favorité ligy, popřípadě týmy, které budou hrát o finále Národní ligy?
Je tomu tak, jak říkáš. Kromě Náchoda a možná Bystřice na druhém pólu tabulky je letošní soutěž takovým propletencem týmů, kdy každý může porazit každého. Favoritem je určitě Náchod, který nejen že 100% těží ze svého domácího prostředí, ale pravidelně vozí body i z venkovních výjezdů. Dále směrem k play-off nelze podceňovat zkušený Rožnov, který mimochodem odehrál zatím pouze 4 domácí utkání a doma je myslím stejně silný jako lídr tabulky. A také Telnici, jež je sice nováčkem, ale může porazit kohokoli. Hodně bude záležet, kdo se nakonec do playoff dostane a jaké bude složení čtvrtfinálových dvojic.
 
S jakým umístěním po základní části by si byl spokojený? A kam by si s mladým týmem chtěl dojít v play-off?
Naším cílem je se do playoff především dostat. Stále je před námi polovina základní části a musíme postupovat zápas od zápasu. První část sezony nám ukázala, jak je náš tým mladý a nezkušený. Řada utkání nám výsledkově doslova proklouzla mezi prsty. Hráči přistupovali a bohužel mnohdy stále přistupují k některým důležitým situacím na hřišti nezodpovědně, čehož se musíme vyvarovat a naopak začít také trestat chyby soupeřů, v čemž máme značné rezervy. K playoff bych se tedy zatím nevyjadřoval. Je potřeba jít krok po kroku.