Prague Floorball Cup pohledem trenérů

Hned na úvod nového roku v termínu 5. – 7.1. se naše dva týmy zúčastnily mezinárodního mládežnického turnaje v Praze. Elévové se z druhého místa ve skupině probojovali do čtvrtfinále play-off A, kde jejich další cestu ukončila prohra s Black Angels 2:5. Starší žáci z třetího místa ve skupině šli do play-off B, kde jejich šňůru vítězství ukončili až ve finále B Kanonýři Kladno 2:0. Jak turnaj Prague Floorbal Cup vnímali a hodnotili trenéři elévů Robert Válek a Ondřej Havlíček a trenér starších žáků Jakub Lukášik si můžete přečíst níže.

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

Elévský tým doplněný o dvě výjimky z mladších žáků odjel na Prague Floorbal Cup 2018 se 14 hráči a jedním brankářem. Poměrně nezkušený tým, jehož část se poprvé zúčastnila tak velké akce, však zaznamenal velký úspěch v podobě postupu do playoff A.

Od prvního do posledního zápasu se tým prezentoval zodpovědnou obranou s velkým nasazením, kreativní ofenzivou a dobrým pohybem. Tak trochu záhadná skupina složená z týmů Sparty Praha, Znojma, Mohelnice a Tachova se ukázala jako nejkvalitnější na turnaji, když její členové obsadili obě první místa v playoff A a druhé místo v playoff B. 

V úvodním utkání turnaje čekala naše hráče Sparta. Vyrovnané utkání, ve kterém jsme ještě trochu hledali herní projev, skončilo nakonec šťastněji pro soupeře. Ten odskočil pár minut před koncem do vedení 4:3 a při snaze o vyrovnání potrestal nepřesnosti a upravil na 7:3.

Pražský turnaj nabídl také jihomoravské derby v utkání se Znojmem, které taktéž přivezlo mladý tým. K vidění byl pěkný technický florbal, ve kterém převládly naše větší zkušenosti a dobrá hra na míčku. Důležitá byla také využitá přesilovka a nádherný gól v oslabení, kterým jsme šli do dvougólového vedení. To se již podařilo udržet a tým slavil první vítězství se skóre 5:3.

V sobotní části turnaje výkon hráčů gradoval. V ranním utkání si naši hráči poradili se sympaticky hrající Mohelnicí bez větších problémů 7:2. Poslední utkání skupiny a záhadný soupeř z Tachova, který porazil Znojmo 2:1 a deklasoval Mohelnici 15:0. Gulliveři vstoupili do utkání nejlépe jak mohli – brankou v prvním střídání. Vedení se dařilo držet až do posledních minut první půlky, když míček nešťastně propadl do naší sítě. Druhou půli lze považovat za nejlepší výkon na turnaji. Dařilo se nám hrát na míčku, vstřelit rychlý gól a navyšovat postupně vedení. Tachov se díky vynikajícímu týmovému výkonu nedokázal dostat do tlaku. Vítězství 5:1 nám přisoudilo čvtrtfinále playoff A.

V playoff jsme narazili na pražský celek Black Angels. Poprvé na turnaji jsme také nastoupili na větším hřišti. Technicky a fyzicky vyspělejšího soupeře se Gulliverům podařilo zaskočit dvěma góly, na které dlouho Pražené hledali odpověď. Postupně gradující tlak a naše klesající aktivita vedla nejdříve ke snížení a následně k vyrovnání tři minuty před koncem utkání. Šťastná teč pak převrátila vedení na stranu soupeře. Gulliverům se rozpadla hra a utkání se odhrálo v režii Black Angels a skončilo 5:2.

Těžký turnaj zvládli hráči výborně a vyhráli 3 z 5 zápasů (dva s pozdějšími vítězi turnaje). Všichni odehráli svá maxima, někteří je i posunuli. U každého šlo na konci turnaje pozorovat velký posun, na kterém je třeba do budoucna stavět. I v těchto duelech kluci obstáli a mohli odejít se vztyčenou hlavou. Tým hrál kolektivně, nedá se říct, že ho táhl jeden hráč, který by udělal zápas. Vzorné chování krásně reprezentovalo náš klub a rodiče hráčů. Klukům i rodičům děkujeme za turnaj a těšíme se na další akce.

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]
Starší žiaci sa zúčastnili turnaja Prague Floorbal Cup 2018 v kategórii B03 so 16 hráčmi do poľa a 2 brankármi. V päťčlennej základnej skupine obsadili nakoniec tretie miesto, čo nestačilo na postup do play-off kategórie A. Išlo azda o najťažšiu skupinu na celom turnaji, čo potvrdzuje aj fakt že 4 tímy z tejto skupiny boli nakoniec finalistami play-off oboch kvalitatívnych kategórií.
 
Pritom turnaj začal pre našich hráčov priam ideálne, keď vo veľmi ťažkom a vyrovnanom prvom zápase tímovým výkonom porazili Kladenské Kanonýry 4:2. Ten istý deň výsledkovo zvládli aj druhý zápas proti tímu Vosy Praha v pomere 6:0. V sobotu však Gullivers podľahli vo veľmi vyrovnanom boji proti Chodovu tesne 3:2. Našim chlapcom sa síce podarilo vrátiť do zápasu a dorovnať dvojgólové manko súpera, avšak na inkasovaný gól v oslabení piatich proti trom už nedokázali odpovedať. Posledný zápas v skupine hráči nezvládli najmä v hlavách a podľahli tímu Start98 Praha – Kunratice 4:2.
 
V štvrťfinále play-off B si Guliveri napriek vlažnému začiatku zápasu poradili s K1 Florbal Židenice bez problémov 10:0. Následovalo semifinále proti Bohemians Praha. Tento fyzicky veľmi náročný zápas, kedy súper hrozil najmä z nebezpečných protiútokov sa Guliverom nakoniec podarilo dotiahnuť do víťazného konca v pomere 5:4. Vo finále nás čakal známy súper z prvého zápasu na turnaji Kanonýři Kladno. Chlapcom sa však nepodarilo zopakovať výkon z prvého vzájomného stretnutia. Kladno sa ujalo vedenia po milimetrovej strele do pravého horného rohu a následne zvýšilo na rozdiel 2 gólov po krosovej prihrávke a prízemnej strele. Guliveri aj napriek enormnej snahe zvrátiť nepriaznivý stav už nedokázali gólovo odpovedať a zápas nakoniec skončil prehrou 0:2. Mnohí hráči si v tomto zápase siahli až na dno svojich síl. Niet sa čomu čudovať, keďže šlo o siedmy zápas v rozmedzí 3 dní.
 
Aj napriek horkej bodke v podobe posledného zápasu musíme turnaj hodnotiť veľmi pozitívne. Chlapci dreli v každom jednom zápase od prvej do poslednej minúty, keď proti ním stáli fyzicky omnoho vyspelejšie tímy. Ukážkovo tak reprezentovali náš klub ako aj juhomoravský región. Za to im patrí veľká vďaka a prajem im veľa úspechov v druhej polovici sezóny.