Sezóna vrcholí, play-off budou hrát muži i junioři

Florbalová sezóna jde do finále. Muži i junioři se dostali do nadstavbové části, ve které se pokusí dojít co nejdále. Muži si až v posledním zápase zajistili místo mezi čtyřmi nejlepšími týmy a budou tak  mít výhodu v tom, že čtvrtfinálové boje začnou na domácím hřišti. Junioři se po většinu základní části drželi za nejlepší osmičkou a hlídali si 9. pozici. Play-off juniorské nejvyšší soutěže má zapeklitý systém, junioři začínají předkolem a stejně jako mužský A-tým na domácím hřišti.

Muži-A

Gulliveři měli slušný vstup do ligy. Na úvod si poradili s Telnicí a Havlíčkovým Brodem. Ovšem v následné sérii několika zápasů, se silnými soupeři nevyhrávali a vypadli z první osmičky. Prohry s Kopřivnicí, Rožnovem, Náchodem a Opavou znamenaly, že po 6. kole byli Gulliveři až na 10. místě. Od pomyslného dna se odrazili v derby s Aligátory a následnou výhrou nad Hipposem. Ovšem nepovedený výjezd do Horní Suché na klidu rozhodně nepřidal. Dalším zápasem ale Gulliveři nastartovali nejúspěšnější část soutěže, kdy dokázali vyhrát 6 zápasů v řadě a prohru oplatit silným týmům jako například Kopřivnici, Rožnovu i Náchodu. Z výsledkového uspokojení je opět vyvedla Opava, která Gulliverům na domácím hřišti nadělila 11 gólů. V následném derby muži se štěstím vybojovali 2 body nad Aligátory, aby hned v dalším zápase odjeli ze Žďáru nad Sázavou bez bodu. V závěru základní části potřebovali Gulliveři bodovat.  V domácím prostředí oplatili prohru Horní Suché, z Třebíče si odvezli 2 body a v posledním zápase si výhrou nad Telnicí zajistili 3. příčku. Zbyl na ně výběr ze dvou soupeřů, Opavy a Třebíče. Volba padla na Třebíč, kterou se mužům podařilo dvakrát velmi těsně porazit. Nejdříve 4:3 na domácím hřišti, následně 4:3 po prodloužení v Třebíči. 

Krátké ohlédnutí trenéra Víti Cardy za základní částí : „Letos byla základní část extrémně vyrovnaná, do poslední chvíle se pořadí týmů neustále měnilo a každá výhra, prohra a bod zamíchal pořadím docela hodně. My jsme na začátku sezóny, po letní přípravě a velkém omlazení týmu, nastoupili do sezóny s dost širokým kádrem, který se postupem času formoval do nějaké stabilní podoby. V úvodních utkáních se nám tolik nedařilo a výsledky byly trochu za očekáváním. Projevilo se, že mladý kádr (průměrný věk našeho týmu je necelých 22 let) teprve sbíral a sbírá zkušenosti. Do už tak mladého týmu jsme ještě s postupujícím časem zapracovávali juniory, kteří si ze začátku sezóny užívali postup do nejvyšší juniorské soutěže a dostali v ní větší prostor. Nezkušenost se ukazovala v důležitých pasážích utkání a tak jsme si často nechali slibné vedení utéct v samotném závěru a zachraňovali zisk bodů až v prodloužení, kterých jsme si letos zahráli až nestandardně hodně (pozitivum je, že až na jednu výjimku s dobrým výsledkem pro nás). Průběh některých utkání tedy byl místy dost nevyzpytatelný, což v kombinaci s předchozí zmíněnou vyrovnaností ligy často nám trenérům dělalo vrásky na čele. Jistotu play-off jsme si naštěstí zajistili tři kola před koncem základní části, ale bojovat bylo třeba až do konce, kde vše vyústilo v důležitý souboj v posledním utkání s Telnicí, který rozhodoval o konečném pořadí po základní části. Třetí místo po základní části je tak vzhledem k průběhu sezóny pro nás solidní startovací pozicí, na které teď budeme stavět.“  

Náchod vs. Gullivers, Národní liga- východ

Junioři-A

Junioři letos poprvé okusili nejvyšší soutěž a vstup měli výborný. Ze základní skupiny postoupili ze druhého místa mezi 12 nejlepších juniorských týmů a mohli se těšit na zápasy s PSN Tatran Střešovice, 1. SC Tempish Vítkovice nebo VŠO Florbal Chodov. Ve skupině A pak rozhodně ostudu neudělali, dokázali se v obou případech vypořádat s itelligence Bulldogs Brno, s FBC Liberec nebo s FbC Hradec Králové. Se špičkou ligy výsledkově nestačili, ale uhráli několik sympatických výsledků. Po základní části skončili na 9. místě a míří do předkola. V něm se utkají s týmem FBŠ SLAVIA Plzeň, kterou v prvním zápase hostí na domácím hřišti.

Hodnocení základní části od trenéra Romana Jandy: „Předsezónní očekávání bylo zakončit základní část juniorské KB ligy do 9. místa s tím, že pokud na naší straně bude stát štěstí, tak bychom mohli skončit v první osmičce. Štěstí na naší straně s ohledem na velké množství zraněných a koncepčnímu přesunu některých juniorů do týmu mužů A nestálo, ale i přes to jsme byli schopni splnit, co jsme si předsevzali. Zajímavostí je, že do základní části juniorské KB ligy nakouklo 37 různých hráčů, což je jednoznačně nejvíce z celé ligy.“  

Gullivers vs. Liberec, KB liga Juniorů