Gulliveři jsou v semifinále Národní ligy východ, postup vydřeli ve 4. zápase v Třebíči

Gulliveři si z vlastního hřiště přivezli do Třebíče vedení 2:0 na zápasy. V sérii hrané na 3 vítězná utkání jim stačilo pouze jediné k postupu do semifinále. O tom, že je v Třebíči čekala bitva o každý metr nikdo nepochyboval, hlavně když přihlédneme k silovému způsobu hry hráčů místního Snipers. Hostům se opět gólově povedl vstup do utkání, v 10. minutě využili standardní situaci z hranice velkého brankoviště a Žůrek po přihrávce Havlíčka neomylně trefil. Bohužel vedení Gulliverům nevydrželo dlouho, o 50 vteřin později domácí zatlačili Gullivery až před jejich branku a ze středu hřiště propálili vše, co stálo v cestě. V 19. minutě nastal jeden z klíčových momentů celého zápasu. Málokdy vídaná situace, kdy se míček po střele odrazil od břevna, spadl několik centimetrů před čáru a vyskočil ven, rozhodčí stojící 2 metry od branky přesvědčivě prohlásil za gól. I přesto, že způsob odrazu nenaznačoval, že by byl míček v bráně.  Záznam utkání jasně prokazuje, že se o branku nejednalo. Gullivery tato situace značně poznamenala, ale s odpovědí přišli bleskurychle. Uběhlo pouze 9 vteřin, Dřevěný ze standardní situace přiťukl Bouškovi a ten se z výběhu nemýlil. Více toho první třetina nenabídla. Druhé třetiny se Gulliverům v sérii moc nevedly a v tomto trendu pokračovali i v Třebíči. Neuběhly ani 2. minuty, po sérii několika odrazů a soubojů se do úniku dostal hráč Třebíče a strhl vedení na stranu domácích. Ve 26. minutě ale hosté opět vyrovnali a prosadil se Konečný za asistence Šmída. Ve 32. minutě faulovali Gulliveři a domácí měli první početní výhodu v utkání. Tu se jim podařilo se štěstím využít, když domácí hráč propálil dobře zakleknutého obránce a míček po odrazu od tyčky zaplul do branky. Ve 35. minutě vedli domácí už o 2 góly, kdy ze závaru před brankou nekompromisně vymetli růžek hostující branky. Gulliveři se ale v zápase mohli opřít o standardní situace. Radek Dřevěný přihrál přesně na střed Pokornému a ten se krásně a přesně trefil. V závěru druhé třetiny měli ještě Gulliveři příležitost utkání vyrovnat v přesilové hře, kterou ale nevyužili. Vstup do třetí třetiny měli Gulliveři výborný, Šmíd nahrál Vrtělovi, který se na polovině hřiště protáhl mezi dvěma hráči a z levé strany nádherně vymetl pravý roh třebíčské branky. Na začátku třetí třetiny byl stav 5:5 a začínalo se v podstatě od začátku. Ve 45. minutě využili standardní situaci domácí a od mantinelu propálili zeď i hostujícího brankáře. Ale Gulliveři se nevzdali a jak už poněkolikáté zápas dotáhli a znovu vyrovnali skóre. Adam Bouška vypálil na branku a odražený skákavý míček pohotově doklepl Dřevěný. Na začátku 56. minuty se odehrál další nestandardní moment. Gulliveři rozehráli na polovině, Házy šel do výběhu, vypálil a míček pravděpodobně po trase zadní tyč, přední tyč vyskočil z branky. Hosté byli jednoznačně přesvědčeni o vstřeleném gólu, ale rozhodčí rázně upažil. Do konce základní hrací doby se už více neudálo a šlo se podruhé v sérii do prodloužení. V něm byli daleko aktivnější domácí, hosty z Brna jednoznačně přestříleli a ke konci prodloužení měli místy velký tlak. Zápas ale dospěl až k nájezdům, v něm se prosadili první dva střelci domácích. Oproti tomu z Gulliverů se neprosadil nikdo a domácí snížili stav série na 2:1. I přes sporné situace okolo branek/nebranek je potřeba uznat, že Třebíč byla v zápase lepší. Šla si za vítězstvím a Gulliveři jí zápas usnadnili horším výkonem v obraně a nepomohli si ani v přesilových hrách, kterých měli dost na to aby zvítězili.

Tom Foret

Jirka Bořecký: „Dnes jsme dělali příliš mnoho chyb v defenzivní činnosti a to nás stálo zápas. Přestože náš výkon měl k optimálnímu daleko, dokázali jsme utkání dovést až do nájezdů. Škoda, že utkání ovlivnily dvě situace negól/gól a gól/negól. Zítra přijedeme silnější a zvítězíme. Děkuji soupeři a rozhodčím za utkání.“

V neděli skládali Gulliveři reparát opět v Třebíči a snažili se přidat 3. výhru proti domácím Snipers. Od začátku šlo o opatrnou partii v níž měli více příležitostí domácí. Gulliveři poctivě bránili a spolu s brankářem dlouho nedovolili změnu skóre. V 7. minutě měli výhodu přesilové hry, nesehráli ji špatně a ke gólu měli blízko – v závěru přesilové hry ze standardní situace nastřelili ale pouze tyč. Se stejnou odpovědí přispěchali domácí a po průniku od mantinelu taky zazvonili na tyč. V čase 19:29 šli domácí opět do oslabení a to už hosté využili. Pokorný našel křižnou přihrávkou před brankou Konečného a ten otevřel skóre. Stav tak byl po první třetině 0:1. Ve 23. minutě domácí otočili skóre po dvou standardních situacích. Nejprve po secvičeném signálu vyrovnali, následně se štěstím po odrazu od nohy hostujícího hráče otočili na 2:1. Ve 29. minutě hosté odpověděli, Vrtěl vypálil, Konečný pohotově doklepl. V polovině zápasu šli domácí opět na trestnou, hosté ale tentokrát přesilovou hru nevyužili. Gulliveři nadále pokračovali v aktivitě a tlačili se do zakončení. Bohužel ve 38. minutě po chybě v obraně šli Třebíčtí opět do vedení 3:2 a to si do konce druhé části udrželi. Ve třetí třetině Gulliveři postupně přidávali na aktivitě i napadání, dostávali domácí pod tlak a následně i využili jejich zaváhání. Novák v rohu sebral míček, předložil ho na střed hřiště Házymu a ten srovnal na 3:3. Opticky měli hru pod kontrolou Gulliveři, poctivě bránili a trpělivě rozehrávali své útoky. V 55. minutě šli do vedení hosté, Novák přihrál za branku Házymu, ten se kolem tyčky vytočil před branku a prostřelil domácího brankáře. Závěrečnou pasáž zvládli hosté daleko lépe, aktivní hrou většinu času nepustili soupeře na vlastní polovinu. Třebíč zkoušela hru v 6 hráčích v poli, ale Gulliveři se ubránili a slaví postup do semifinále Národní ligy Východ.

Tom Foret

Jirka Bořecký: „Kromě druhého utkání extrémně vyrovnaná série, kterou jsme si za předvedený výkon zasloužili vyhrát. Dnes jsme hráli určitě lépe než včera, ale nebyli jsme se dlouho schopni výrazněji střelecky prosadit. Utkání rozhodlo i to, že naši hráči neřešili věci kolem a soustředili se jen a jen na svůj výkon. Mrzí mě trochu dnešní zbytečně vyhrocená atmosféra. Děkuji soupeři za sérii a rozhodčím za dnešní utkání.“