Gulliveři doma nezvládli obě utkání, o víkendu jedou bojovat do Rožnova o prodloužení sezony

Mužský A-tým doma nezvládl ani jedno utkání a prohrává s Rožnovem p. R. 0:2 na zápasy. O gulliverský prohrách rozhodla především produktivita Rožnova a neproduktivita domácích. Přitom první zápas nezačal vůbec špatně, hned z kraje utkání přihrával Dřevěný před branku Foretovi, ale tomu se nepodařilo přes ležícího brankáře vstřelit gól do odkryté branky. Konečný našel v nadějné pozici Lišku, který neprostřelil bránícího hráče. V 6. minutě přišla hrubá chyba domácí obrany, od mantinelu sehráli míček na střed a hostující Zimmer uklidil do odkryté branky. V 7. minutě šli domácí do čtyř, když si šel za hrubost odpočinout Zbořil, ale domácím se podařilo ubránit. V 11. minutě se řítil sám na branku Videman a nastřelil pouze tyč. O necelou minutu později se Viktořík doslova probil od mantinelu na střed a nechytatelně vystřelil na vzdálenější tyč. V 17. minutě si faulem pomohli hosté, Gulliveři si vytvořili pár slibných zakončení, které bohužel gólem neskončily. Když se krátce před koncem neprosadil ani aktivně hrající Konečný, šlo se do šaten za stavu 0:2. Na začátku druhého dějství se hnal do slibné šance Házy, opět neúspěšně. Ve 25. minutě šli hosté za sekání opět do 4. Tento faul už domácí potrestali, Házy našel krosovou přihrávkou Konečného, ten těžký míček zpracoval a přišpendlil pod horní tyčku. Hned vzápětí se do obrovské šance dostal Novák, trefil ale pouze brankáře. Více toho druhá třetina nenabídla, stav tak byl 1:2 pro hosty. Po sérii několik střel domácích, šel na začátku třetí třetiny velmi přísně na trestnou Vancl a klíčový moment utkání lépe zvládli hráči Rožnova. Barabáš sehrál na Viktoříka a ten doslova propálil domácího brankáře. Stav 1:3 ještě nebyl beznadějný, ovšem po další chybě v obraně se o 2 minuty později opět prosadili rožnovští. Dlouhý míček propadl domácí obraně a hostující Kittel nadvakrát přetlačil domácího brankáře. Na 1:5 po dalším nedorozumění pečetil rožnovský Krhut přesnou ranou do horního rožku domácí branky. V závěrečné hře domácích v 6 hráčích v poli se už nic zásadního nestalo a Rožnov si připsal první vítězství v sérii.

Obránci: Šmíd, Pollak, Havlíček, Zbořil, Vrtěl, Žůrek, Nechvátal

Útočníci: Bílek, Dřevěný, Novák, Bajgar, Házy, Bouška, Vancl, Foret, Konečný, Videman

Ondřej Liška

Jirka Bořecký: „Zápasu daly ráz první dva velmi laciné góly. Soupeř pak skvěle bránil a my jsme se nebyli schopni při hře 5:5 gólově prosadit, s čímž se vyhrát nedá. Na zítřek se vyspíme a lépe připravíme. Děkuji soupeři za férovou hru a divákům za pěknou atmosféru. Zítra jim předvedeme více gólů-:).“

Do druhého utkání vstoupili Gulliveři o mnoho lépe. Hned ve 2. minutě se prosadil Videman, když ze skrumáže vydoloval míček a poslal tak domácí do vedení. V 5. minutě se před hostujícím brankářem zjevil Novák, ale svou šanci neproměnil. Domácí byli aktivnější, hosty moc do hry nepouštěli. V 17. minutě se ve slibné šanci ocitl Házy, nadvakrát ale brankáře nepřekonal. Chvíli na to, se  nebezpečnou ránou připomněli hosté. Více toho první třetina nenabídla, poctivě se bránilo o čemž hovoří počet střel 7:3 ve prospěch domácích. Na začátku druhé třetiny nebezpečně pálil Bílek a na druhé straně nastřelili hosté ze slibné šance pouze masku domácího brankáře. Ve 26. minutě Pollak natáhl a orazítkoval tyč hostující branky. Ve 29. minutě se ke střele dostal opět Bílek, ale neúspěšně. V této pasáži byli nebezpeční domácí, ale neujala se rána Vancla, Bílka a ani Lišky. Ve 37. minutě domácí zbytečně faulovali na hranici velkého brankoviště a hosté ze standardní situace vyrovnali. Stav 1:1 svítil na tabuli i po druhé třetině. Domácí se snažili vyzrát na hostující obranu, až se to v 51. minutě podařilo. Liška nebezpečně pálil a Šmíd pohotově doklepl do branky. Vedení bohužel nevydrželo dlouho. Hostující Velech zpracoval těžkou přihrávku na středu hřiště a nikým nehlídán rychle vypálil ke vzdálenější tyči. V závěru utkání měli po velké šanci oba týmy, zůstaly však nevyužity a šlo se do prodloužení. To skončilo po 2 minutách, střelu ze skrumáže ještě domácí brankář vyrazil, ale hostující Kostelecký pohotově doklepl do odkryté branky.

54:59 Petr Velech (Petr Burýšek)
62:06 Jakub Kostelecký (Lukáš Kratochvíl)