Krásný turnaj, ale do sezóny to o ničem nevypovídá, říká Janda o UNYP Cupu juniorů

Tým juniorů se 24.-26. srpna účastnil v Praze UNYP Cupu, který byl zároveň i generálkou před ligovou sezónou. Na velice solidně obsazeném turnaji dokázali naši junioři vybojovat páté místo, čímž na sezónu navnadili nejen sebe. Jejich trenér Roman Janda je spokojen, zůstává ale nohama pevně na zemi a mírní euforii.
1) Máte za sebou účast na UNYP Cupu, který je generálkou před ligovou sezónou, na kterém jste obsadili v silné konkurenci velice solidní páté místo. Jak bys turnaj zhodnotil?

Před turnajem jsme klukům říkali, že se jedná o přípravu, že výsledky pro nás nejsou v tomto případě ani trochu na pořadu dne, to stejné jsme psali i rodičům. Skoro půlka týmu byli navíc hráči dorosteneckého věku, kteří měli sbírat hlavně zkušenosti s juniorským florbalem. První zápas s Libercem bylo takové oťukávání, kde jsme bohužel přišli po faulu za pět minut na delší dobu o zraněného Marcela Bezrouka  (tímto ho zdravím a přeju brzké uzdravení), který odehrál krásné dvě střídání na turnaji než ho soupeř vypl. V některých dalších utkáních jsme byli překvapení, že to bylo lehčí než jsme čekali, v zápase s Chodovem jsme se zase ani nerozkoukali a dostali jsme pořádnej nášup. O to víc mě potěšilo, že to kluci nevzdali a  poslední dva zápasy už byly moc pěkné a florbalově obstojně zvládnuté. Také nám přálo štěstí trochu víc než obvykle, což není u Gulliverů zas tak časté. Mimo to jsme si užili spoustu zábavy i mimo hřiště, takže za mě sečteno podtrženo, krásný turnaj.

 

2) Čekal jsi takový výsledek, nebo je to pro tebe příjemné překvapení?

Jsem výsledkový pesimista (jako vždy :-D), klukům jsem řekl, že bych chtěl získat aspoň bod ve skupině a nebýt poslední celkově, takže ne, nečekal jsem, že z toho bude páté místo. Ještě teď jsem příjemně překvapený. Navíc Milan Ducar skončil druhý v tabulce střelců, což beru jako zklamání po tom všem co netrefil 😀 .

 

3) Jakou váhu výsledku dáváš? Přeci jen, je to stále příprava a zajíci se počítají až po honu.

Je to motivace pro kluky do další práce, všichni víme, že se jednalo o přípravu, ale potěšilo nás to. Teď už jsme zase nohama na zemi a budem směřovat další přípravu k začátku sezóny, která začíná za dva týdny a pro juniory bude extrémně náročná.

 

4) Zamotali ti někteří hráči, kteří neměli své jisté, hlavu? A našel se i někdo, od koho jsi čekal víc?

Tak i tak. Mé hodnocení ale první dostanou samotní hráči. Rozhodně si ale zaslouží pochvalu oba brankáři, jak Michal Bartoň, tak i David Slavíček. Občas jsem čuměl jak chleba z tašky, když jsem viděl jejich zákroky.

 

5) Nejde si nevšimnout, že jste za sebe v konečném účtování dokázali dostat týmy, které v loňské sezóně skončili v KB lize před vámi. Dáváš tomuto nějakou váhu? Nutno dodat, že taková Bohemka, která skončila třináctá, má svůj mužský tým na turnaji v Lotyšsku.

Některé týmy přivezly na turnaj víc nebo míň nekompletní kádr, stejně tak i my. Ale je pravda, že u Bohemky nebo Ústí to bylo mnohem víc vidět. Na druhou stranu takové Vítkovice skončily druhé a Chodov třetí a těm dost hráčů chybělo také.  Myslím tak, že pořadí na tomto turnaji o ničem nevypovídá směrem do sezóny. Až v září týmy ukáží, jak na tom jsou nebo nejsou.

 

6) Do letošní sezóny vstupuješ s ročníky 2000 a 2001. Jaké od nich máš očekávání?

Očekávám, že se budou florbalem bavit, a že udělají všechno proto, aby pomohli našemu mužskému áčku a juniorskému týmu k co nejlepším výsledkům v ligách. Sezónu máme rozdělenou na několik částí, od kterých očekáváme trochu něco jiného, takže doufám, že se s našim plánem hráči plně ztotožní a přijmou ho za svůj. Dále očekávám krom maximálního nasazení, že do florbalu v Gulls dají i srdíčko stejně jako doteď, a že se si to v neposlední řadě společně všichni užijeme bez psychické i fyzické újmy. To platí nejen pro ročníky 2000 a 2001, ale i pro ročníky 2002 a 2003.

 

7) Těšíš se na sezónu?

Bude náročná  díky našlapanému rozpisu, ale ano, těším se. Máme spolu s trenéry Honzou Menšíkem a Pavlem Jeřábkem úžasný kolektiv hráčů v juniorech a dorostencích, takže když něco zaskřípe na hřišti, tak máme jistotu, že mimo hřiště to vše společně jako jeden tým napravíme, tak jako doteď.

 

Sezóna začíná juniorům už 8. září, kdy hrají na Chodově. O den později pak budou hosty v Českých Budějovicích.