Gullivers hlásí další výhru. Tentokrát zdolali silnou Telnici.

V neděli se na nové domácí hale Gulls na brněnském VUT schylovalo k zajímavému klání. Tentokrát naše borce měl prověřit tým Orla Telnice. Toto uskupení je od nepaměti známé tím, že staví na vlastních odchovancích (pozn. autora – smích!!!), a tak nás letos zase čekala o něco silnější Telnice než loni. Po úvodní znělce z fotbalové Ligy mistrů a pokřiků obou týmů se mohlo jít před celkem slušně zaplněnou halou na věc.

Utkání začalo v celkem vysokém tempu a oba týmy si vytvořily několik zajímavých příležitostí. V první půlce třetiny došlo i na vyloučení, konkrétně domácí Havlíček za bránění ve hře a o pár minut později hostující Kubala za sekání. Ani jeden z týmů však výhodu početní převahy nevyužil. V
druhé půlce třetiny to okolo branky domácích začalo trochu více „smrdět“ gólem, toho využil David Mati a poslal hosty do vedení. Gullivers se snažili odpovědět, což se jim nakonec podařilo, když krátce po skončení trestu Knotka z Telnice, se Michal Házy ukázkově vytočil od mantinelu a střelou
nad nohu nedal Turiakovi šanci. Před koncem třetiny to Házy předvedl znovu, tentokrát střelou na bližší tyč – Gulls tak první třetinu vyhráli 2:1.

Jak mohla pro domácí začít druhá třetina než zase špatně. Již po dvou minutách byl vyloučen Medek za nadzvednutí hokejky a tentokrát se s tím hosté vůbec nepárali. Knotek nekompromisně skóroval. Srovnáno. Poté nastala pasáž kdy měli hosté více ze hry a Gulls se museli pořádně ohánět,
aby z toho nebyl gól. I zásluhou velmi dobře chytajícího golmana domácích Chrásta tuto pasáž Gullivers přečkali. Jedinou kaňkou bylo další vyloučení Havlíčka a zase za sekání. V tomto oslabení se utrhl poprvé letos hrající centr prvního útoku Gulls Adam Bouška, tváří v tvář Turiakovi
ovšem nevsítil. A pak to přišlo. Venca Černoch, konečně v druhé třetině hrající se svoji hokejkou, neskutečnou otočkou u mantinelu a bombou kolem hlavy brankáře poslal domácí opět do vedení 3:2. Následně došlo ke dvěma zkratům obrany domácích a po gólu Houbala a Budíka se Telnice
dostala do vedení 4:3. To netrvalo dlouho. Černoch vyslal Dřevěného do úniku, napoprvé Turiak chytil, napodruhé byl bezmocný – 4:4. Pak nám to začalo na hřišti trochu jiskřit, ale hlavy klukům zchladila siréna.

Pokud druhá třetina začala špatně, tak ta třetí ještě hůř. Domácí si postavili svoje obranné rozestavení a jenom koukali jak na tři přihrávky je Telnice úplně vymazala a Daniel Budík hned zkraje třetiny poslal hosty do vedení. Domácí naštěstí po faulu Gregora využili také konečně
nějakou tu přesilovku. Házyho dole nahradil Pokorný a svojí – nevím asi přihrávkou do brankoviště – se štěstím vyrovnal. Domácí si pak vypracovali několik slibných příležitostí, ale bez kýženého úspěchu. K popisu další branky nemůžu jinak než odcitovat online zápis: „Neuvěřitelné, neobvyklé,
nečekané, nevídané, ale přesto se to stalo. Nechvátal, nevědíc jak, se ocitl sám v běhu na Turiaka a ruským blafákem, čti s velkým nápřahem a střelou, ho překonal“. Domácí vedou 6:5. Po nebezpečné standartce před bránou Telnice, Černoch si zkušeně počkal, našel si skulinku a poslal
Gullivers do vedení o dvě branky. Deset minut před koncem zase za sekání, tentokrát však od Boušky šli Gulls zase do oslabení. Knotek našel krosem Budíka – 7:6. Telnice ještě zkusila v závěru hru v šesti, ale domácí podržel golman Chrást a i přes na konci nepřízeň osudu tlak Gulls ustáli a berou tak velmi cenné tři body.

Komentář trenéra Gullivers Jiřího Bořeckého: „Na začátek sezony další těžký zápas, který nás prověřil takticky i fyzicky. Jsme rádi za tři body, které se s takto silným soupeřem počítají. Stále to ale může být mnohem lepší. Musíme se v zápasech vyvarovat hluchých míst, kdy kupíme zbytečné chyby. Soupeři děkuji za utkání a divákům za podporu“.

Příští týden naši borci zajíždějí na venkovní zápas na půdu nováčka z Hluku.