Gulliveři dostali v Hluku napráskáno 4:10

V neděli zajížděli Gullivers ke třetímu kolu Národní ligy – východ, na půdu nováčka z Hluku. Soupeř ne zcela neznámý. V loňské sezóně v rámci poháru České pojišťovny zde Gulls prohráli po samostatných nájezdech. Letos po zatím bezchybném úvodu ligy se od našich borců očekávaly další body do tabulky. Místo „pohodového“ utkání však přišla noční můra…

Do branky se poprvé u mužského „A“ postavil Matyáš Krupa. Premiéru mu hráči ale vůbec neusnadnili. Po 41 vteřinách hry Hluk udeřil poprvé. Stojatá a roztáhnutá obrana Gulls pouze nečinně přihlížela jak Krchňáček v podstatě do prázdné brány otevírá skóre. Co následovalo, není potřeba nějak roztažitě komentovat. Sečteno podtrženo, Hluk do zápasu neskutečně vletěl, a zatímco Gullivers byli stále někde na výletě, tak na světelné tabuli svítil výsledek 5:0 pro domácí, a to v čase 10:24. Takovou sprchu nikdo nečekal. Po zbytek třetiny se Gulls snažili dostat do hry, nicméně bez výsledku. Do šaten šli hosté s pěti gólovým mankem.

Od druhé třetiny se od Gullivers čekal mnohem lepší výkon. Po chvíli však domácí Olbert zvyšuje na 6:0. Druhá třetina sice přinesla nakonec herní zlepšení Gulls, ale výsledek zůstal nezměněn. A to i přes jedno vyloučení na obou stranách a trestné střílení domácích, na které šel do brány Daniel Chrást, přihlížejíc tentokrát pouze z lavičky.

Před třetí třetinou už Gulls věděli, že pokud se zápasem chtějí ještě něco udělat, musí pořádně zapnout. Jenže…čas 40:19 Pavel Krchňáček – 7:0. Takový průběh už byl trochu moc. Následně se konečně v přesilové hře trefil Černoch a Gullivers mohli slavit první branku zápasu. Přestože se kluci snažili ve třetí třetině zápas dohnat, zmohli se pouze jedním gólem Dřevěného a dvěma góly Házyho na kosmetickou úpravu. Do toho ještě domácí přidali další 4 branky a zápas skončil poměrem 10:4 pro domácí.

Hrůza, zmar, zoufalství. I díky katastrofální první třetině si tak Gulliveři připisují první porážku v sezóně. Netřeba věšet hlavy. Do play off času dost. Spravit si chuť mají Gulls možnost hned příští sobotu na půdě Snipers Třebíč.

Komentář trenéra Gullivers Jiřího Bořeckého: Dnes jsme přijeli jako mistři světa a odjíždíme zaslouženě jako spráskaní psi. První třetina udala ráz zápasu, ve kterém jsme i nadále nebyli až na pár střídání lepším týmem. Hluk hrál to, co potřeboval a zaslouženě zvítězil. Děkuji soupeři za zápas a zdravím vítězné juniory.