Gullivers vyhráli v Třebíči

V sobotu Gullivers zajížděli ke druhému venkovnímu utkáni za sebou. Tentokrát se jim do cesty postavili třebíčtí Snipers, kteří jim mimochodem byli soupeři v loňském čtvrtfinále Národní ligy. Gulls po debaklu v Hluku v rámci minulého kola měli co napravovat. Do branky se vrátil Daniel Chrást, který však musel nastoupit do utkání s vypůjčenou maskou. Při kontrole před zápasem se ukázalo, že čepel kapitána hostů může při trochu větší snaze proniknout mřížkou a takové nebezpečí pravidla florbalu nově striktně zapovídají.

Úvod utkání příliš florbalové krásy nepřinesl. Tempo nebylo nijak závratné, oba týmy spíše vyčkávaly s čím přijde ten druhý. Nicméně takový průběh přinesl jednu premiéru. Po nahrávce Pokorného se poprvé za Gulliverské „A“ trefil David Medek – Gratulujeme!!!. Vedení Gulls nevydrželo příliš dlouho. Domácí Furdan přesnou střelou srovnal na 1:1. Hostům byly do konce třetiny ještě nabídnuty dvě přesilové hry, které však nebyly využity, a tak první třetina skončila nerozhodným skóre.

Do druhého dějství trenéři Gulls poměrně značně promíchali sestavou, aby do hry přišel ten správný náboj. Nejprve si šel ovšem Venca Černoch sednout na trestnou lavici za blokování hokejky, ale jak říká staré přísloví – všechno zlé je k něčemu dobré – Michal Házy si v oslabení udělal dobrý den z domácí obrany a střelou k tyči poslal hosty do vedení. To Gulls nakoplo. Černoch dvakrát za sebou střelou pod horní tyč, 4:1 pro Gullivers. Poté se opět dostali ke slovu domácí, když Svoboda po nahrávce Furdana snižoval na 2:4. Po dalším vyloučení domácích za bránění ve hře se Gulls konečně podařilo prolomit jejich přesilovkové trápení a Černoch si zkompletoval hattrick. Po druhé třetině svítil na světelné tabuli výsledek 5:2 pro hosty.

Začátek třetí třetiny se i nadále nesl na vlně zlepšené hry Gulls. Po nahrávce vzduchem od Dřevěného Černoch zvyšoval již na 6:2. Ačkoli už to vypadalo, že se zápas bude již pouze dohrávat, na hřišti se toho událo ještě dost. Takže popořadě. David Medek vyloučen za sekání – Gulls oslabení přečkali. Adam Bouška vyloučen za bránění ve hře a tentokrát i Snipers využili přesilovku, když Furdan ránou od mantinelu na bližší tyč snížil na 3:6. Na to hosté zareagovali poměrně rychle a gólem Házyho odskočili na rozdíl čtyř branek. Gulls pokračovali v aktivní hře a po jednom ze svých brejků došlo i na trestné střílení. K tomu se postavil Černoch, jenže tentokrát byl úspěšnější golman domácích. Hra se poté vrátila k tempu z první třetiny. I přesto si Michal Házy po vzoru Venci taky složil hattrick. Po nahrávce Dřevěného zvyšoval na 8:3. Do konce utkání se ještě Třebíč zmohla na výsledkovou korekci na konečných 8:5 pro Gullivers. Reparát z minulého kola tedy našim borcům vyšel. Jen tak dál.

Komentář trenéra Gullivers Jiřího Bořeckého: První třetina z naší strany taková nemastná neslaná, ale soupeř tentokrát netrestal jako minulý týden. O první pauze jsme pár věcí změnily a na naší hře to bylo znát. Škoda zbytečných vyloučení a ztráty koncentrace na konci utkání. Děkuji soupeři a rozhodčím za zápas a zdravím do Brna.