Gullivers rozstříleli Letku

O víkendu Gulls přivítali druhého letošního nováčka Národní ligy Fbc Letku Ostrava. Soupeř pro nás zcela neznámý. V novodobé historii klubu se Gullivers s tímto soupeřem nestřetli ani jednou. Zápas byl tak očekáván s o to větším zájmem.

Z přípravy před zápasem se očekával agresivní tlak hostů, což se potvrdilo. Hned po úvodním vhazování Letka zatlačila Gulls hluboko v jejich obranné třetině. Kdo by očekával, že si s tím naši borci budou dělat nějaké starosti, by se mýlil. Hned po 50 vteřinách hry se prosadil ve své premiéře junior Tomáš Dvořák, který si zapsal první branku za mužské „A“ – Gratulace!!!. Bohužel vedení nevydrželo příliš dlouho. Po nedůsledné obraně domácích před vlastní brankou se pohotově prosadil hostující Ondruch a bylo srovnáno. Hosté pokračovali ve svém aktivním pojetí hry, které narušovalo rozehrávku domácích. Po několika drobných šancích se za domácí trefil další junior Lukáš Vrtěl. Svoji typickou umístěnou bombou z půlky poslal Gulls do vedení. Následovala standartní situace v útočném rohu domácích, kterou zužitkoval v gól Michal Házy a otevřel si svůj zápasový bodový účet. Na to se ze středu trefil ještě Černoch a domácí rázem vedli 4:1. Gullivers byli při chuti, ale žádná z dalších „tutovek“ si cestu do brány hostů nenašla. Letka zkusila dobrých deset vteřin hru v šesti, ale bohužel s brankářem v bráně, takže následovalo vyloučení za špatné střídání. I v oslabení byli hosté velice aktivní, ale i přes to se domácí Bouška dostal do vyložené šance, bohužel nevsítil. První třetina tedy skončila v uspokojivém poměru 4:1 pro domácí.

Druhá třetina začala zaváháním domácí obrany na polovině hřiště, a ačkoli se Dřevěný snažil hasit čistě, rozhodčí byli jiného názoru a nařídili trestné střílení. Domácí Chrást ale letos nájezdy chytat umí, skóre se nezměnilo. Pak přišli ke slovu opět domácí. Házy střelou pod tělem golmana hostí zvyšoval na 5:1. Poté nastala taková „hluchá“ část zápasu. Letka se snažila pokračovat v aktivní hře, domácí to jakž takž přehrávali, ale bez kýženého výsledku. Taková hra nakonec vyústila v branku hostů, kde opět nedůslednost před brankou Gulls potrestal hostující Kopp – 5:2. Do konce třetiny se znovu prosadil Dvořák a domácí mohli jít do šatny po druhé třetině se slušným náskokem 6:2.

Ani ve třetí třetině se obraz hry nezměnil. Letka aktivně neúnavně napadá a domácí si trpělivě tvoří šance. Lukáš Vrtěl po druhé v utkání přesnou střelou z půlky, zvýšil již na 7:2. Do brankostroje Gulls se přidal i navrátilec do sestavy Martin Veverka, který po asistenci dnes dobře nahrávajícího Házyho, dával gól na 8:2. Zbytek zápasu se již v podstatě dohrával. Václav Černoch si ještě připsal druhou branku, když procedil míček do brány pod nohou golmana (pro fanoušky doplním jeho komentář: „do háje, chtěl jsem to pod víko“). Do konce zápasu se ještě prosadili hosté jako přes kopírák, opět po nedůrazu před brankou. Zápas skončil výhrou Gullivers 9:3.

Gulliveři se tímto vítězstvím posunuli na dělené první místo v tabulce. Stejný počet bodů má i Vikings Kopřivnice. V příštím kole zajíždějí Gullivers na půdu starých známých Aligátorů.

Komentář trenéra Gullivers Jiřího Bořeckého: Dnes z naší strany až na pár okamžiků soustředěný výkon. Zápas jsme si i díky větší individuální kvalitě a lepší fyzické kondici pohlídali a zaslouženě vyhráli. Soupeři děkujeme za férové utkání.