„Trpělivost růže přináší“ – Gulliveři porazili Žďár

Před večerem oslav stého výročí vzniku samostatného československého státu, tedy v sobotu 27. října vyrazili Gulls nejen na utkání Národní ligy do Žďáru nad Sázavou, ale předtím i na Sokolskou Akademii, kterou ke stému výročí založení republiky uspořádala Sokolská Župa Jana Máchala, pod kterou patří Sokol Brno I a která spočívala v přehlídce kulturních a sportovních činností tělocvičných jednot. Oddíl florbalu tak zaplněnému hledišti v hale na Kounicově ulici předvedl krátkou ukázku florbalu formou exhibičního utkání.

Hned po přehlídce pak náš A-tým vyrazil na cestu na Vysočinu, kde novopečeného lídra tabulky čekal starý známý soupeř, který nás v minulosti vždy uměl potrápit. V loňské sezóně si dokonce ze Žďáru Gulliveři neodvezli ani bod po porážce 5:6.

Zápas začal v nepříliš velkém tempu. Gulls sice dominovali v herní dovednosti držení míče, nebyli však schopni se za celou první třetinu dostat do nějaké vyložené šance. Přizpůsobili se tak pomalejšímu tempu domácích, ti však vyčkávali a jejich trpělivost se vyplatila. Pět minut do konce první třetiny se Žďár prosadili gólem Zeisela, který dorážel tečovanou střelu od mantinelu. Hosté do konce třetiny neodpověděli na gól Hipposu a tak se šlo do kabin za pro Gulls nepříznivého stavu 0:1.

Do druhé třetiny nastoupili naši hráči s jasnou vizí překlopit vývoj zápasu na svou stranu. Hned v čase 22:07 se obránce domácích provinil faulem a sudí nařídil nájezd. Ten si vzal na starost kanonýr Černoch, bohužel však po „vymíchání“ domácího gólmana trefil pouze tyč. Gulls ale neztráceli naději a po chvíli se zapsal na listinu střelců nový kapitán Bouška, který před časem převzal pásku od na delší dobu zraněného Dřevěného, a srovnal skóre na 1:1. Domácí však kontrovali také gólem a zpět do vedení je dostal Filip Dvořák. Hosté vévodili druhé třetině, ale několik vyložených šancí neproměnili a některé další svými zákroky vychytal brankář domácích. Jak se ale říká „trpělivost růže přináší“ a i Gulliveři se ke konci třetiny dočkali, nejprve přišlo srovnání z hokejky Černocha a poté i vedení po již druhém gólu Adama Boušky.

Po obratu v druhé třetině nastupovali hosté na palubovku s vědomím, že na 3 góly se nevyhrává a čeká je ještě spousta práce. Necelých šest a půl minuty po začátku třetího dějství se trefil Lukáš Vancl a na tabuli svítilo skóre 2:4. Vancl si asi řekl, že to ještě nestačí a náskok hostí tři minuty po své první brance navýšil o další gól. Následnou přesilovou hru pak svěřenci lodivodů Bořeckého a Cardy nevyužili a karta se tak obrátila. Po vyloučení Házyho hrál  přesilovku Žďár, kterou také neproměnil v gól, takže stav utkání zůstal 2:5. Posledních pět minut do konce už si hosté mysleli, že je hotovo, ale Hippos se nechtěl vzdát lacino. V čase 56:33 přidal trochu se štěstím, tečí třetí branku domácích Zeisel. Vzápětí po vyloučení Šmída bleskově volným úderem proměnil přesilovku domácích Tlustoš a snížil stav utkání na rozdíl jediné branky, tedy 4:5. Žďár byl zpět ve hře. Klid vrátil hostům až Riger svým gólem minutu a 12 sekund před koncem zápasu po pohledné akci vedené Házym. Nájezdový půst Brna poté prodloužil druhý jmenovaný už na čtyři neproměněné nájezdy v řadě. V rychlém sledu skóroval ještě Černoch, Házy a tuto přestřelku poslední minuty ukončil Zeisel, který korigoval konečný stav na 5:8.

Titul hráče utkání hostů získal dvougólový kapitán Adam Bouška a Gulliveři prodloužili svou sérii na pět výher v řadě. A i po divokém výkonu proti papírově slabšímu soupeři dovezli zpět do Brna tři body a vyhřívají se na špici národní ligy.