Šestá výhra v řadě – Gulliveři porazili silnou Kopřivnici

V netradiční brzkou hodinu již ve dvě odpoledne přivítali Gulls na domácím hřišti tradičního soupeře z horních pater tabulky – Vikingy z Kopřivnice.

Zápas začal ve vlažnějším tempu. Kopřivnice poctivě bránila, nově bez jejich známého systému osobní obrany. Jako první se prosadili domácí, když Lukáš Vrtěl svoji typickou střelou z dálky otevřel skóre. Chvíli na to po faulu domácího Foreta dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou po náběhu na střed a střelou pod víko přetavil ve vyrovnání hostující Šimíček. První třetina byla herně vyrovnaná na šance, avšak rozdíl byl v tom, že hostující Kubátko svými dvěma brankami určil, že o první pauze se šlo do šaten za nepříznivého stavu pro Gullivers 1:3.

Do druhé třetiny vstoupili domácí mnohem lépe a svoji aktivní hrou se dostali na dostřel. Bouška našel volného Černocha v předbrankovém prostoru a ten se v takových situacích nemýlí – 2:3. Gullivers byli i nadále aktivnější, což vyústilo ve vyloučení hostujícího Kresty a i domácí si tak mohli zahrát v početní výhodě. A zahráli si dobře – Černoch po nahrávce Medka vyrovnal na 3:3. Tento stav vydržel až do konce druhé třetiny.

Třetí třetina slibovala napínavou podívanou. Začalo to – jeden by řekl čistým hitem – Boušky, avšak rozhodčí byli jiného názoru a Áda si šel sednout na dvě minuty za bránění ve hře. Gullivers tentokrát hru v oslabení zvládli bez újmy. Hra byla rychlá a pohledná na oko. Oba celky si vypracovávaly slušné šance. V čase 57:36 se ale po rychlé kombinaci prosadil Viking Štefek a poslal hosty do vedení 4:3. Následoval timeout domácích a hra v šesti. Gulls tlačili a tlačili, až po postavení hráče hostů v jejich brankovišti bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil Václav Černoch. Prokázal pevné nervy a zkušeným beckhendem vyrovnal na 4:4. Následovalo prodloužení. Fáze hry, která Gulliverům po zavedení systému 3 na 3 dlouhodobě funguje. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Již po 46 vteřinách se po nahrávce Černocha prosadil Vrtěl nekompromisně pod horní tyč. Gulls tak berou proti silnému soupeři 2 body.

Komentář trenéra Gullivers Jiřího Bořeckého: Vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem, v němž jsme se bohužel nevyvarovali hluchých míst v první třetině a nechali Kopřivnici odskočit o dvě branky. Díky trpělivé hře v druhé periodě se nám podařilo vyrovnat. Poslední část i prodloužení bylo o tom, komu to tam padne a nakonec jsme byli my ti šťastnější. Děkuji soupeři za férové utkání.