Junioři zahájili druhou část sezóny

Po velmi napínavém průběhu první části letošní nejvyšší KB ligy juniorů se naplno rozjela juniorům část druhá, která nejprve vyslala velmi omlazený tým juniorů na nejdelší výjezd do Kladna a Chomutova a o týden později jim do cesty na domácím hřišti postavila v rámci regionálního derby tým z Otrokovic.

Kanonýři Kladno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 5:13 (2:3,1:3,2:7)

Utkání na Kladně bylo nejvýrazněji ovlivněno zvoleným metrem rozhodčích, který v první polovině utkání dělal problém snad všem účastníkům. „Nepískali ty malé fauly, kterých bylo hodně a některé dvojky, především na straně Kladna nebyly na dvojku vůbec“, hodnotil výkon rozhodčích s delším odstupem střelec prvního gulliverského gólu, Jakub Hofštetr. Stejný názor měli evidentně i hráči Kladna, kteří postupný vývoj utkání přestávali zvládat hlavou a v podstatě se od poloviny utkání již jen soustředili na výkon rozhodčích, a ne na hru, čehož využili Gulliveři. Mimo jiné hattrick zastupujícího kapitána Honzi Zbořila a dokonce čtyři góly dorostence Jirky Suchomela znamenaly pro juniorský tým vítězství 13:5.

Komentář trenéra Jandy: „Jsem rád, že se naši hráči na rozdíl od soupeře nenechali vykolejit zvláštním metrem rozhodčích. I když i u některých na naší střídačce byly nervy na pochodu tak, že málem úplně odešly. Výkon rozhodčích rozhodně ovlivnil průběh utkání, a to nechci hodnotit, jestli pískali dobře nebo špatně. Nicméně v konečném hodnocení to pomohlo právě nám. Po celou dobu utkání jsme mohli hrát na tři formace, ve kterých byla většina hráčů dorosteneckého věku, kterým pomohlo, že se jednalo o výsledkově klidné „juniorské“ utkání. Brankář Radek Šafář předvedl spoustu nadstandardních zákroků, a i přes dva velmi nepodařené výhozy a z toho inkasované góly si udržel úspěšnost zákroků přes 85 %, čímž více než potvrdil svoji formu z první části sezony, alespoň tedy u těch situací, kdy míček letí na něj, a ne od něj (smích).“

Ještě v sobotu po utkání v Kladně se tým přesunul do Chomutova, kde byl ubytován v hotelu se snídaněmi a možností zůstat v postelích až do 11:00 hodin dalšího dne, čehož ne jeden hráč plně využil. Poté se celý tým přesunul na bowling a společný oběd.

Florbal Chomutov – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 6:5 (1:1,3:2,2:2)

Utkání s Chomutovem se zařadilo mezi ty utkání, která jsou rozhodně zajímavější pro oko diváka než-li pro samotné účastníky přímo na hřišti. Týmy se v ofenzivně hraném utkání střídali ve vedení až do samotného konce, kde Gulliveři inkasovali dvakrát během šesti vteřin. Z hubeného vedení v závěru třetí třetiny se tak stala těsná prohra 5:6. „Hodně těžký, vyrovnaný zápas, který jsme dokázali otočit, ale bohužel jsme udělali dvě chyby, kterých oni v závěru využili a vyhráli“, hodnotil samotný průběh kapitán Zbořil.

Komentář trenéra Jandy: „Jedno z bláznivých utkání, která si po letech stresování začínám konečně užívat i jako trenér. O to víc, když si ho mohlo vyzkoušet tak velké množství dorostenců v našem týmu, kteří si tak sami tou nejlepší a nejpřirozenější cestou přišli na své vlastní rezervy, které ještě mají např. ve své individuální technice, fyzičce nebo i taktické a mentální připravenosti. Pokud jsme si řekli, že po nepostupu do skupiny A se budeme o to víc věnovat přípravě týmu na další sezony (pozn.: příprava hráčů ročníků 2002 a 2003), myslím, že přesně takovéto zápasy nám k tomu maximálně pomáhají a doufám, že jich bude ve zbytku sezóny co nejvíc. Dřív nebo později tak nebudeme o jeden gól prohrávat, ale výsledkově se to otočí v náš prospěch.“

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Panthers Otrokovice 7:8 (2:3,4:3,1:2)

O týden později, k již 13. kolu juniorské KB ligy, přijeli do sportovní haly VUT Panteři z Otrokovic, kteří se prezentovali velmi běhavým agresivním pojetím hry, se kterým měli Gulliveři zpočátku problémy. Především díky dvěma proměněným přesilovkám v první třetině tak odcházeli do šaten „pouze“ za lehce nepříznivého stavu 2:3. Hned zkraje inkasovali počtvrté, aby pak následně třemi góly za sebou stejně jako před týdnem v Chomutově otočili průběžné skóre na svoji stranu. Nicméně stejně jako v Chomutově měl zbytek utkání s Otrokovicemi bláznivější průběh, kdy se týmy až do konce poctivě střídali v tom, kdo vstřelí branku. Nakonec bohužel stejně jako v Chomutově byl soupeř šťastnější a odvezl si vítězství 7:8. Do tohoto utkání poprvé zasáhli také dva noví hráči, kteří v Gulliverech hostují na základě nadstandardních meziklubových vztahů s týmem FBŠ Jihlava. Jeden z nich, Tomáš Dibelka (roč. 2002) se v KB lize uvedl přímo fantastickým výkonem, kdy vstřelil dva góly a na jeden ještě asistoval a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. „Neskutečně mě překvapil, stejně tak asi každého v hale, nechápal jsem…“ vysekl drobnému dorostenci poklonu další dvougólový střelec v utkání, Milan Ducar.

Komentář asistenta trenéra Menšíka: „Zápas začal v poměrně vysokém tempu, kterému jsme se zavčasu stačili přizpůsobit. Věděli jsme, že v zápasech s Otrokovicemi padá hodně gólů, tudíž bylo jen nás, abychom hráli co nejaktivněji a nevypouštěli jsme žádný souboj a neztráceli zbytečně míčky. To se nám po celý zápas docela dařilo. Gólů nakonec padlo dost a skóre se neustále měnilo ve prospěch obou týmů. Nás nejvíce zasáhly góly po vlastních chybách v obranném pásmu. Po několikátém stažení skóre v náš prospěch jsme nakonec prohráli o jednu branku, kdy si soupeř konec utkání poctivě ubránil. Přestože pro nás neskončil zápas výhrou, chtěl bych pochválit všechny mladší hráče, kteří dokázali zvládnout vysoké tempo hry v celém zápase a také bych chtěl poděkovat oběma posilám z Jihlavy, Tomáši Dibelkovi a Lukáši Dvořákovi, kteří skvěle doplnili tým v jejich prvním startu za Gullivery.

Hráči, kteří do utkání zasáhli:

Brankáři: Šafář (2000), Slavíček (2002), Bartoň (2001)

Obránci: Kozák (2001), Vejmělka (2002), Zbořil (2000), Vrtěl (2000), Konstant (2002), Dvořák L. (2001), Karpíšek (2003), Zelený (2000)

Útočníci: Indruch (2001), Dvořák T. (2000), Ducar (2000), Procházka (2002), Zoubek (2002), Suchomel J (2002), Dibelka (2002), Hofštetr (2001), Ruč (2002), Konrád (2003), Večeřa (2000), Novák (2000)