Osm v řadě! Gulliveři vyhráli i v Horní Suché

Družina mužského A-týmu pod vedením Jirky Bořeckého a Víti Cardy se v neděli 19.11. kolem poledne vydala netradičně vlakem na zápas v Horní Suché. Lídra Národní ligy východ zde čekal papírově slabší soupeř z opačného pólu tabulky. Avšak Gulls nevyhlíželi žádného lehkého soupeře, jelikož někteří členové výjezdu měli ještě živé vzpomínky na loňskou výpravu na sever, kdy si z Horní Suché odvezli místo bodů porážku 3:6. Navíc Horní Suchá dvě kola před soubojem s Gullivery porazila druhou Telnici.

První třetina nezačala pro hosty nijak příjemně, zvláště po tom, co Medek nešťastně zpracoval míček a dal si vlastní gól. Gulls ale neházeli flintu do žita a pokračovali ve své hře, kdy dominovali v držení míče a vyhlíželi nějakou šanci. Vašek Černoch stihl ze standardní situace trefit pouze tyčku a 10 sekund poté si hosté svou aktivitou vysloužili přesilovou hru. Po zhruba minutě přesilovky se však domácí provinili opět proti pravidlům a šli do tří. Touto situací už nepohrdli ani Gulliveři a Medek srovnal skóre na 1:1. Třetina se pak nesla spíše v duchu hry nahoru-dolů občas někým přerušenou delším zdržováním se v útočném pásmu. Kýžené ovoce to však pro ani jednu stranu nepřineslo.

Do druhé části hry tak hosté museli vyrukovat s větším nasazením a lepším plánem na soupeře. Na hřišti to bylo znát a snaha se nakonec vyplatila. Nejdříve v čase 29:31 rozvlnil síťku hostů Házy po nahrávce Nechvátala a o dvě minuty později rozšířil tento nezastavitelný střelec svůj účet v tomto zápase již na dvě branky. Na tabuli v hale svítilo tím pádem skóre 1:3 pro chlapce z jihomoravské metropole. Gulls dominovali a konečně jim tam padali i góly. To se ovšem změnilo v čase 35:26, kdy branku FbK Horní Suché vstřelil Filip Mocek střelou z dálky, která obletěla dva bloky. Hosté se nenechali rozhodit a o tři minuty později z čepele Vrtěla zvýšili svůj náskok opět o dva. Domácí však bleskurychle odpověděli a necelých 40 sekund poté snížili díky Večeřovi stav utkání na 3:4. To Gullivery zaskočilo a díky jejich nekoncentrovanosti ještě 20 vteřin před druhou sirénou srovnal na 4:4 Vojtěch Kopia.

Do třetího dějství nastupovali hosté s tím, že odvést odtud všechny body nebude nic lehkého, obzvláště potom, co dovolili soupeři aby se dostal zpět do zápasu. Domácí byli ale v „laufu“ a nastoupili do třetiny zhurta. Podepsalo se to i na výsledku, který se měnil 43:05 po střele Tomáše Řezáče. Začínal se lámat chleba. Gulls se nehodlali odevzdat a o dvě minuty později přišla odpověď po dobře sehrané akci tria Černoch-Bouška-Novák, kdy poslední jmenovaný zakončoval takřka do odkryté klece. Vyrovnáno 5:5. Zdálo se, že se zavelelo na obrat, ale ten nepřicházel i když se hosté snažili a měli více ze hry. Nutno podotknout, že i sok z Horní Suché se dostával do brejků a šancí, bohužel pro něj, ale žádné nebyly vyložené a nekončili ani gólem. Situace se měnila až když na tabuli svítil čas 56:32. Rosťa Riger zužitkoval nahrávku Černocha a poslal hosty opět do vedení. Domácí chvíli na to zkoušeli ještě na závěr hru v šesti. Vítězství hostů ztvrdil ale opět Riger svou druhou trefou. Zaslouženě se také stal hvězdou utkání. Gulliveři dovezli tedy domů vlakem tři body a nezaváhali, i proto si nadále ponechávají hřejivé první místo v tabulce. Navázali tak na svou sérii, kterou prodloužili již na slušných osm výher v řadě.