Ohlédnutí za turnajem elévů ve Znojmě

Dne 11.11. se naši elévové vydali do Znojma a my se na tento turnaj ještě zpětně vrátíme.

 

Po absolvování dvou brněnských turnajů čekal na naše elévy nedělní výjezd do Znojma. Většina rodičů zvolila dopravu na halu individuálně, ale pár jednotlivců využilo možnosti srazu na Sokole a odjeli dodávkou společně se všemi třemi trenéry.

Na hale pak již po převléknutí do dresů proběhlo vždy nejvíce mezi hráči očekávané a probírané rozdělení do dvou týmů a to do Orange nebo Black. Protentokrát po domluvě trenérů tým Black byl obsazen spíše staršími kluky a pod vedením trenéra Boušky prošli všemi zápasy, kde nenašli přemožitele.

Nejprve se střetli s Moravany, poté s Židenicemi a ke konci s oběma Znojmy. Nejvyrovnanější a „florbalově nejkoukatelnější“ zápas byl však až ten poslední a to právě se Znojmem. Oba týmy předváděli krásný kombinační florbal a rozhodně to tentokrát nebylo pro naše kluky, tak snadné jako například zápas předchozí. Ve vyrovnaném klání tedy museli ukázat vše, co v nich je a bojovat o každý míček. Kluci si ovšem vedli na výbornou i  tentokrát a zápas zvládli.

Trenéři byli velmi rádi, protože absolvování vyrovnaných utkání tohoto typu je jedním z nejdůležitějších aspektů pro vývoj našich hráčů, a vždy ukáže, že je před námi, především na trénincích, ještě spousta práce.

 

Naopak náš druhý tým Gulls Orange měl postavení do zápasů dosti jiné. Skládal se především z kluků, kteří, co do počtu odehraných zápasů a vzrůstu měli, než jejich starší spoluhráči, mnohem méně. Hned ze začátku se to ukázalo i na hřišti proti Troopers white, kdy většina hráčů nebyla schopna se
soustředit na základní florbalové činnosti a tak hra byla v celku jednostranná a to ve prospěch soupeře. V druhé půlce utkání jsme se z části  zpamatovali a ke konci zápasu jsme již byli schopni srovnat krok se soupeřem.

Proti Znojmu ve druhém zápase se nám podařilo navázat na zlepšený konec a vše vypadalo o dost lépe. Kluci se poté každé následující utkání proti Moravanům a Židenicím neustále zlepšovali a bojovali, někdy i proti o dvě hlavy vyšším soupeřům, na hranici svých možností. I proto pak od trenéra Házyho obdrželi velkou pochvalu a na úvodní fiasko v prvním zápase mohli všichni s čistým svědomím zapomenout.

Celkově se dopoledne i podle slov přihlížejícího šéftrenéra Bořeckého velmi vydařilo. A co je nejdůležitější kluky v jejich snažení, posunulo mílovými kroky kupředu.

 

 

Fotky z turnaje naleznete na našem Flickru zde.