První polovina základní části NL-východ za námi

V neděli 25. listopadu se cílem mužského A-týmu Gulliverů stala Sportovní hala v Tuřanech, kde sídlí družstvo TROOPERS Orel Telnice. V už zimní podvečerní atmosféře se tedy schylovalo k zápasu Národní ligy východ mezi výše jmenovanými celky. Souboje těchto týmů vždy probíhaly velmi vyrovnaně, ale Gulliveři zatím vždy nakonec dotáhli zápas do vítězného konce. Dal se očekávat zajímavý a vyrovnaný zápas.

Brněnské derby v Národní lize hned po třech a půl minutách nabídlo první gól a to z hokejky Nováka po povedeném presinku hostů. Do konce třetiny se však již skóre neměnilo a vyložených šancí také nebylo mnoho. Asi největší pohrdl forvard domácí Telnice, který naštěstí pro Gulls přestřelil prázdnou klec. Hra jinak byla spíše taktická a vyrovnaná.

Do druhé hrací části se nastupovalo se stejně velkou koncentrací jako do první a oba celky věděly, že zápas není ještě z daleka u konce. Hned z kraje třetiny putoval za provinění se proti pravidlům na trestnou lavici gulliverský Házy. Následovala tedy jedna z velkých zbraní domácího družstva a to jejich obávaná přesilová hra. I přes veškerou snahu hostů se po minutě a půl dobrá statistika přesilových her Telnice naplnila a domácí Daniel Budík korigoval skóre utkání na 1:1. Gulliveři se ale nenechali dlouho pobízet a v čase 25:34 skóroval již zmiňovaný a amnestovaný Michal Házy. O pár okamžiků později ho následoval kapitán Adam Bouška, který zvyšoval už na rozdíl dvou gólů. Nic však netrvá věčně a i solidní obrana Gulls pod stupňujícím se tlakem Telnice podruhé povolila, když v čase 31:19 Jakub Gregor snižoval na 2:3. Po dalším nátlaku domácích, kterému hosté odolali, se pro ně zablýskalo na lepší časy při vyloučení domácího Jiřího Knotka. Přesilovou hru ale nevyužili, ba naopak těsně po jejím konci inkasovali. Střelcem byl opět Daniel Budík. Minutu a půl před koncem druhé periody byl ovšem vyloučen Tomáš Pavla a hosté měli příležitost zvrátit zápas v početní výhodě zpět na svou stranu. Přesilovou hru, rozdělnou druhou přestávkou, ale zatím nevyužili a do šaten se odcházelo za stavu 3:3.

V začátku třetího dějství dohráli hosté přesilovku, avšak branku nevsítili. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a Telnice narážela na zformovanou obranu hostů a naopak. Nerozhodný stav rozsekl až v 48:49 nejnebezpečnější hráč Gulls Michal Házy. Domácí se však pozvolně dostávali znovu do tlaku, ten vrcholil jejich několika střeleckými pokusy. Ty byly ale buď nepřesné nebo je pokryl dobře chytající Daniel Chrást. Gulliverům stačil potom jeden brejk a dvoubrankové vedení navrátil hostům Vašek Černoch. Závěrečný tlak domácích hosté přestáli a navíc z čepele Vaška Černocha putoval do opuštěné branky domácích šestý gól. Zápas tedy skončil pro Telnici možná až krutým výsledkem 3:6. Pro Gullivers je to další důležitá výhra v těžkém zápase. Hráčem utkání byl ze strany hostů zvolen po zásluze tříbodový David „Krtek“ Novák.

Po načnutí druhé půlky základní části Národní ligy je tak možné oprávněně konstatovat, že takto vyvedený vstup do sezony a její první části se Gulls v historii ještě nepovedl. Uvidíme tedy, co přinese druhá polovina základní části a poté i play-off. Gulliveři také prodloužili sérii na 9 vítězných utkání v řadě. A můžeme se ptát, kdo je zastaví? Bude to po reprezentační přestávce jediný přemožitel Gulls FBK Spartak Hluk nebo až někdo další? Uvidíme a uvidíte, pokud se na následující sérii dvou domácích utkání (15. a 22.12., Hluk, Třebíč, 18:30 hala VUT) přijdete podívat sami.