Duha spadla. Gulliveři prohráli s Hlukem a série končí.

Sobota 15. prosince byla datem dalšího zápasu mužského A-týmu Gulliverů. Po delší odmlce, způsobené reprezentační pauzou a domácím mistrovstvím světa, se Gulls představili na domácí palubovce na VUT. Jejich sokem byl FBK Spartak Hluk, jediný soupeř se kterým se našim nepodařilo v této sezóně vyhrát. Domácí tedy doufali v odplatu výprasku, který si v září odvezli z Hluku.

Po začátku utkání na sebe první gól nenechal dlouho čekat, když Nechvátal v čase 1:12 vymetl veškeré pavučinky ve vzdálenější šibenici střelou od levého mantinelu. Do půlky desáté minuty měli domácí více ze hry a neproměnili několik velmi slibných příležitostí. Zato hosté vstřelili vyrovnávací branku, jmenovitě Pavel Krchňáček srovnával stav utkání na 1:1. Do konce třetiny však Gulls zabrali a nejdříve se díky svému důrazu prosadil Michal Šmíd a minutu a půl po něm přispěl se svou špetkou do mlýna Václav Černoch. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1 pro domácí mužstvo.

Půl minuty po začátku druhého dějství se do kolonky střelců opět zapsal Černoch a zvyšoval již na slibných 4:1. Pak ovšem přišla přesilovka Gulls, kdy bylo několik slibných šancí ovšem taky několik zaváhání a jednoho takového hosté využili. Branku Hluku v oslabení vstřelil Tomáš Olbert. Poté následovala pasáž domácích, kterou lze nejlépe popsat termínem „festival neproměněných šancí“. Za hosty naopak půl druhé minuty před koncem snížil Radim Jílek brankový rozdíl jen na jeden gól.

Do poslední třetiny nastupovali domácí s vědomím, že Hluku umožnili dostat se zpět do zápasu a musí se vyvarovat dalších chyb, aby utkání dovedli udržet na své straně. To se jim ovšem nepovedlo, neboť v čase 43:21 vsítil vyrovnávací gól Jakub Zatloukal. Srovnaný stav však dlouho nevydržel. Po zhruba minutě domácí odpověděli a znovu Arnošt Nechvátal vrátil výhodu v podobě jednogólového vedení na stranu Gulls. Dvě minuty poté byl vyloučen Adam Bouška, jelikož zahrál vysokou holí, oslabení Gulliveři přestáli, ale nešťastný hrdina posledních minut Bouška si při jedné šanci hostí srazil míček do vlastní brány a těsně před koncem tak bylo srovnáno na 5:5, přičemž tento stav vydržel až do konce základní hrací doby.

Následovalo tedy prodloužení 3 na 3. Hluk ovšem často využíval strategie odvolání gólmana a hrál se čtyřmi hráči v poli. To se mu nakonec i vyplatilo, když vítěznou branku v čase 62:25 vstřelil hráč Jakub Zatloukal a bonusový druhý bod za výhru v prodloužení si tedy odvezli hosté do Hluku.

Hráčem utkání domácích byl Daniel Chrást zvláště díky jeho několika takřka zázračným zákrokům, ale nemůžeme nezmínit skvostný výkon Arnošta Nechvátala, který z pozice obránce skóroval hned dvakrát a krom spolehlivé obrany soupeřům zatápěl i v útoku. Gulliverská ostuda z výprasku v Hluku zatím zůstala neodčiněna a nepomstěna, ale příště to snad vyjde. Byla tím také ukončena i velmi dlouhá série devíti výher v řadě a jediným přemožitelem Gulliverů v letošní sezóně Národní ligy východ zůstává  FBK Spartak Hluk, ovšem nyní už se dvěma vítězstvími.