Gulliveři ovládli derby s Aligátory

Tento víkend čekal domácí celek Sokol Brno I EMKOCase Gullivers domácí zápas se starým známým soupeřem a rivalem Aligators Klobouky Teamstore.cz. Jihomoravské derby se odehrálo v podvečer něděle 13. ledna na domácí půdě Gulliverů tedy na hale VUT v Brně. Zápas sliboval vypjatou atmosféru a totální nasazení obou týmů.

A začalo se zhurta hned v čase 2:32 se po sehrávce od Toma Foreta ze středu trefil Jan Kvapil a prolomil gólové prokletí třetí formace, navíc poslal domácí do jedno gólového náskoku. Necelou půlminutku na to zvyšoval na rozdíl již dvou branek kapitán Radek Dřevěný. Raketový start Gulls se zastavil až poté, co špatně střídali a byl jim udělen dvouminutový trest za hru v šesti. Domácí mužstvo však oslabení přečkalo a zdálo se, že se vrací do starých kolejí když v čase 6:42 již třetí branku vstřelil Martin Veverka. Do konce třetiny se již skóre neměnilo, ale mírnou převahu mělo domácí družstvo.

Nutno dodat, že na zápas se dostavilo 135 diváků a hrálo se tedy před výbornou diváckou kulisou. To bylo způsobeno i zásluhou týmu hostí, který přišlo na derby podpořit velké množství jejich fanoušků. V hale tedy ticho rozhodně nebylo. Domácí vstoupili do druhého dějství aktivněji, avšak po čase se jejich koncentrace vytratila a prodloužili tak mizérii svých druhých třetin z posledních třech zápasů. Když na tabuli svítilo 28:59 snižoval za Klobouky Lukáš Gregr a skóre se do konce třetiny neměnilo. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:1 pro domácí.

Gulliveři nastoupili do třetí části koncentrovaně a hru opět získali pod svou kontrolu z toho pro ně vznikla výhoda přesilové hry ve 45. minutě, ovšem v této výhodě fauloval ještě Veverka. Zákrok byl posouzen velmi přísně pětiminutovým trestem a místo přesilovky se první dvě minuty hrálo 4 na 4 a poté měli hosté ještě navrch tříminutovou přesilovku. Ve hře 4 proti 4 se již podruhé prosadil Dřevěný a zvýšil deficit branek hostů na číslo tři. Oslabení domácí zvládli bravůrně a neinkasovali. Po relativně vyrovnané mezihře se však tlak hostů začal stupňovat a zhruba čtyři minuty do konce vyvrcholil brankou Patrika Jedličky, který snižoval na 4:2. A tento stav se do konce utkání již neměnil.

Famózní utkání odchytal Matyáš Krupa a má lví podíl na konečném vítěství domácích. Zaslouženě také získal ocenění hráče utkání. Gullivers se tak po prohře vrátili opět na vítěznou vlnu a ovládli jihomoravské derby. Gulls také stále, slovníkem posledních dnů, drží prapor na prvním místě Národní ligy východ.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Aligators Klobouky Teamstore.cz 4:2
branky:
3. Jan Kvapil, 3. Radek Dřevěný, 7. Martin Veverka, 46. Radek Dřevěný – 29. Lukáš Gregr, 56. Patrik Jedlička; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1 + Martin Veverka 5:1; využití: 0:0; diváků: 135; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 24 – Patrik Rychlý 19; po třetinách: 3:0, 0:1, 1:1;