Zásah, potopená! Gulliveři vyhráli v Kopřivnici

Tuto sobotu 2.2. vyjeli Gulliveři k zápasu 19. kola Národní ligy východ na sever do Kopřivnice. Čekal je zde nepříjemný soupeř v podobě domácího celku FBC Vikings Kopřivnice, který mimo to, že se nacházel na čtvrté příčce tabulky, tak dlouhodobě praktikuje taktiku osobního bránění neboli „osobky“. Tento styl hry je velmi neoblíbený jak u hráčů, tak ani pro oko diváka není zrovna atraktivní. To mohli zjistit v době nedávno minulé i fanoušci brněnského florbalu, pokud se chodili dívat i na jiná než Gulliverská utkání.

Utkání začalo v rozvážném tempu, ale hosté nastoupili do úvodní části aktivněji, více hráli na míčku a měli hned z kraje několik šancí. Úspěšná byla ovšem až po necelých pěti minutách hry akce Radka Dřevěného, kterou zakončoval do prázdné branky Václav Černoch. Hra se postupně začala vyrovnávat, ale Gulls byli na koni a dostávali se do slibných šancí. Naopak domácí se k ničemu vážnějšímu nedostali a když ano, tak obrana hostů jejich ataky úspěšně likvidovala. Dominanci v první třetině ještě stvrdili hosté čtyři minuty před koncem, kdy dalekonosnou střelou upevnil vedení hostů Michal Žůrek. Uzavřel tak účet první třetiny, kterou vyhráli Gulls 2:0.

Do druhého dějství vstoupil soupeř z Kopřivnice o poznání aktivněji a začalo se hrát ve vysokém tempu. To potvrdili už po necelé půl minutě hry, kdy na rozdíl jedné branky snižoval domácí Jakub Kresta. Poté ještě v čase 24:54 vstřelil vyrovnávací gól Daniel Opatřil. Hra se srovnala, jak výsledkově tak herně. Gulls ovšem zabrali a ještě do konce třetiny dokázali vedení strhnout zpět na svou stranu, když se na tabuli v hale psal čas 34:43, svůj druhý zásah v utkání přidal ostrostřelec hostí Václav Černoch. Ještě do konce třetiny měli hosté několik šancí, ale žádnou z nich neproměnili.

Po čtyřech a půl minutě hry třetí periody se do statistik opět zapsal Václav Černoch, tentokrát když si šel odpykat vyloučení za sekání. Oslabení hosté ubránili s čistým štítem. Čtyři vteřiny po něm ale inkasovali z hole domácího Jakuba Kostelníka a bylo srovnáno na 3:3. Hosté se však nenechali zaskočit a po třech minutách potrestali chybu domácích gólem Adama Boušky. Hned na to svůj náskok ještě navýšili dobrou trefou Tomáše Foreta. Domácí stihli do konce zápasu ještě snížit po střele Jakuba Kostelníka. To už však do konce zbývali pouhé tři minuty hry. Poslední minutu ještě domácí zariskovali hrou v šesti v poli, ale to se jim nevyplatilo a výsledek pečetil svým dalším gólovým příspěvkem kapitán hostů Radek Dřevěný.

Konečný výsledek klání FBC Vikings Kopřivnice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers zněl 4:6 pro hostující celek. Hráčem utkání za Gullivery byl zvolen tříbodový kapitán Radek Dřevěný. Gulls v náročném posledním venkovním utkání v základní hrací části této sezóny uspěli a odvezli si z Kopřivnice všechny body. Udrželi si tedy druhou příčku v tabulce Národní ligy východ a do konce základní hrací části je čekají už pouze tři domácí zápasy, na které jste srdečně zváni.