Dvojité derby dorostenců

V neděli 27. ledna se dorostenecký tým Gulliverů utkal v Brně na hale VUT v Technologickém parku proti dvěma brněnským soupeřům, Hattricku a Bulldogs.

První zápas proti Hattricku začal ve vysokém tempu. Oba týmy předváděly velmi aktivní hru. První třetina proto přinesla spoustu brejkových situací a tudíž i gólových příležitostí na obou stranách. Gólově úspěšnější ale byl po první třetině soupeř a skóre bylo 0:1. Druhá třetina se nesla v poněkud klidnějším tempu, týmy se začaly soustředit více na obranu. V první polovině této třetiny se stav přehoupl na stranu Gullivers, kteří upravili skóre na 2:1. Hattrick dokázal ve zbytku části ještě odpovědět jednou brankou a tak skončila třetina nerozhodným výsledkem. Poslední třetina zápasu byla velice vyrovnaná a rozhodli v ní chyby obou týmů, přičemž méně z nich udělal Hattrick a výsledek překlopil na svou stranu a dokázal ho do konce zápasu udržet. Gulliveři tak prohráli o jedinou branku, 3:4.

Druhý zápas proti Buldokům nabídl velice napínavou atmosféru. Výsledek zápasu se neustále měnil ve prospěch jednoho či druhého týmu. Úspěšněji začali utkání Gullivers brankou v 6. minutě. Bulldogs do konce první části ještě stihli výsledek srovnat. Druhou třetinu otevřeli v její polovině Bulldogs. Gulliveři uvedli skóre ihned po dvou minutách opět do nerozhodného stavu a po dalších dvou minutách se radovali z dalšího gólu a dostali se do vedení. Těsně před koncem třetiny Bulldogs opět skóre vyrovnali a tak vstupovali oba týmy do poslední části s vyrovnaným výsledkem. Třetí třetina ukázala, jak moc oba týmy chtějí dovést zápas do vítězného konce. Bulldogs byli úspěšnější ze začátku, Gulliveři však hned odpověděli. Před samotným koncem přineslo utkání i hru 4 na 4, ve které dokázali Gullivers vstřelit gól. Buldoci však na nic nečekali a několik desítek vteřin poté opět vyrovnali. Stav zápasu se do konce už nezměnil a skončil tudíž nerozhodně.

I přes prohru a remízu s městskými rivaly však Gulls v tabulce na pátém místě nechávají Hattrick a Bulldogs těsně za sebou. Ligu ovládá na prvním místě s větším bodovým náskokem tým Vítkovic v těsném závěsu následovaný Otrokovicemi, před Gullivers je ještě Ostrava a Uherský Brod, na které by se naši borci mohli v posledních čtyřech kolech základní části dotáhnout, obzvláště když je s nimi čekají vzájemné zápasy. Souboj o první čtyři místa v tabulce zaručující účast v play-off tak bude snad ještě napínavý.