“Máme hlad po vítězství, ale jdeme zápas od zápasu,” říká Bořecký před playoff

Už v sobotu začíná Gulliverům playoff, ve kterém vyzvou v rámci čtvrtfinálové série nepříjemnou Kopřivnici. Při té příležitosti jsme se rozhodli vyzpovídat muže nejpovolanějšího, trenéra a prezidenta klubu v jedné osobě. Jiřího Bořeckého, známého taky jako Bořu.

 

Skončila základní část, po které jsme skončili na třetím místě. Jak bys ji zhodnotil?

Až na jeden výbuch v Hluku jsme odehráli skvělou první část základní části. Je potřeba říct, že nám častokrát v rozhodujících momentech pomohlo i to pověstné štěstíčko.  V druhé polovině už to taková jízda nebyla, ale jinak jsem se třetím místem spokojen. Čtvrtfinále začínáme doma a měli jsme i možnost výběru soupeře.

 

Není tajemstvím, že se naše výborná forma po MS vytratila někam do ztracena a z náskoku 8 bodů na čele zbyl jen prach. Čím si vysvětluješ?

Pokles formy způsobilo několik aspektů. Jednak se nám trochu vytratila lehkost při řešení herních situací a trápili jsme se v koncovce. Dále se na nás logicky začali soupeři více připravovat a také si myslím, že jsme měli v druhé části sezony těžší los, kdy jsme zajížděli na hřiště soupeřů z vrchní poloviny tabulky. V lednu jsme pak měli problémy se stabilizací sestavy, kdy jsme 5-6 utkání odehráli v úplně jiném složením a na venkovní utkání jsme často odjížděli pouze na dvě formace.

 

Už jsou chmury pryč?

Žádné chmury nikdy nebyly. Jednou z věcí je, že se úplně nedaří výsledkově, druhá věc je předváděná hra a třetí pak, jak vypadá příprava a tréninky. Naším cílem nebylo vítězství v základní části, ale připravit se na playoff.

 

Sešlo se to tak, že jste si do playoff vybírali mezi Kopřivnicí a Hlukem. Jeden soupeř lepší jak druhý, že?

Hluk je myslím pro každého soupeř, se kterým nechce hrát první kolo playoff. Jednak svým nevyzpytatelným herním projevem a pak především hodně specifickým domácím prostředím. Kopřivnice je naopak tým, který stejně jako my řeší pouze florbal. Z tohoto pohledu je to pro nás dobrý soupeř a já jsem za něj rád.

 

Co očekáváš od série s Kopřivnicí?

Jak jsem se již zmínil výše, očekáváme kvalitní vyrovnaná florbalová utkání. Emoce určitě budou, ale v rámci fairplay. Doufám, že doma i v Kopřivnici přijde hodně lidí. Myslím, že bude na co koukat.

 

Jaké jsou cíle do playoff?

Máme velmi mladý tým hladový po vítězství. Připravujeme se však zápas od zápasu. Co bude dál, neřešíme.

 

Série začíná v sobotu v 18:30 na VUT, kde bude v neděli v 17 hodin pokračovat druhým utkáním.
Tak přijďte!!!