Dva zápasy, dvě výhry. Parádní vstup do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále play-off Národní ligy východ si Gulliveři vybrali za soupeře FBC Vikings Kopřivnici. První utkání se odehrálo v sobotu 2.3. na domácí půdě Gulls v hale na VUT v Brně. Od zápasů s Kopřivnicí se očekával vyrovnaný vývoj utkání a nelehký úkol vypořádat se s její osobní obranou.

Už v první třetině se hrálo ve vysokém tempu a domácí začínali hosty pomalu, ale jistě přehrávat. První branka padla ovšem až po půlce třetiny a jejím autorem byl Arnošt Nechvátal. Nedlouho po něm se prosadil další domácí obránce Michal Šmíd. Herní dominance domácích byla jasně znát i ve druhém dějství. I hosté však dokázali několikrát zahrozit nebezpečnými střelami. Domácí nejdříve přečkali oslabení, kdy hosty k ničemu nepustili. Chvíli poté zvyšoval na rozdíl tří branek Václav Černoch. Do konce třetiny měli domácí ještě několik šancí i přesilovku, gólově prosadit se nedokázali. Zato ve třetí třetině už to domácím opět střílelo a potvrzovali svoji dominanci i držením míčku. Náskok Gulls o další branku nejdříve navýšil David Novák a po něm se podruhé trefil Václav Černoch. Hosté měli možnost výsledek ještě zvrátit přesilovou hrou, tu domácí svědomitě ubránili a nedali soupeři šanci. Naopak na konečných 6:0 ještě navyšoval v přesilovce domácích již třetí bek na listině střelců Jan Zbořil. Ke konci utkání ještě zvládli domácí ubránit další oslabení a výsledek se tak již neměnil.

Svého soka v prvním zápase přehráli domácí jasně herně i výsledkově. Hráčem utkání byl po zásluze zvolen strážce svatyně domácích Daniel Chrást, který udržel čisté konto a to se ve florbalových zápasech nestává často. Na obě víkendové utkání si našlo cestu do haly přes 100 fanoušků, kteří vytvořili fantastickou atmosféru, za což jim patří velký dík! V neděli 3.3. se začínalo na novo. I přestože se domácí ujali vedení ve čtvrtfinálové sérii 1:0 bylo jasné, že soupeř jim v druhém zápase nedá nic zadarmo a bude chtít sérii srovnat.

Vstup do druhého zápasu nevyšel domácím tak dobře, jak předešlý den a po pár neproměněných šancích domácí poprvé v sérii inkasovali. Na branku hostujícího Lukáš Soukala dokázal rychle odpovědět domácí kanonýr Václav Černoch a stav utkání se srovnal. Poté vedení opět na stranu Kopřivnice strhl Jakub Kostelník. Domácí zareagovali až pět minut na to brankou z čepele Adama Boušky. Gullivers dokázali do konce třetiny dokonat obrat skóre a díky druhému zásahu centra první formace Adama Boušky se šlo do kabin za stavu 3:2 pro domácí. Prvním střelce ve druhé třetině byl domácí Lukáš Vrtěl, který svoji trefou využil přesilovou hru. Pátou trefu domácích zaznamenal sniper Michal Házy. Kopřivnice se nehodlala vzdát lacině a na rozdíl dvou branek upravoval skóre Jakub Kostelník. Do konce třetiny se trefil ze vzduchu z dorážky Jakub Kresta a hosty dělil od domácích už pouze jeden zásah. Třetí část utkání gólově otevřel ranař Arnošt Nechvátal. O navýšení gólového rozdílu se postaral kapitán Radek Dřevěný, poté byl ovšem k nelibosti domácích vyloučen. Hosté přesilovkou nepohrdli a na 7:5 z pohledu domácích snižoval Ondřej Kubátko. Dvě následující časově slepené branky přidali domácí, jedna z dílny Václava Černocha a druhou kompletoval hattrick Adam Bouška. Za stavu 9:5 a necelých tří minut do konce zápasu se zdálo, že už je hotovo. Ovšem nebylo tomu tak, dva přesné zásahy od mantinelu přidal v horizontu dvaceti vteřin kopřivnický Ondřej Kubátko a rázem bylo zaděláno na drama. Obzvláště po následující trefě hostujícího Vojtěcha Zátopka. Zbývajících šest sekund už se Kopřivnice k ničemu nedostala a utkání skončilo těsným výsledkem 9:8 pro domácí.

Hráčem utkání za domácí střídačku byl vyhlášen dříč a nejofenzivnější defenzivní bek Gulls Arnošt Nechvátal. Čtvrtfinálová série se tedy příští týden přesouvá do Kopřivnice, za pro domácí velmi příznivého stavu 2:0. Gulls ale čeká výjezd na sever a nelehká výzva zvítězit na domácí půdě soupeře z města automobilky Tatra.