Hola hej. Semifinále se za stavu 1:1 stěhuje do Brna

Semifinále play-off Národní ligy východ Gulliveři začali tento víkend na půdě soupeře. Jejich protivníkem v sérii je FBC Letka Toman Finance Group, která v základní části skončila lépe a tak se první dvojice utkání odehrála v Ostravě na sportovní hale Sareza.

Do sobotního utkání vstoupili oba celky koncetrovaně a téměř celou první třetinu se oťukávali. Ve druhé polovině první třetiny se hosté dostali do početní výhody, tu bohužel nevyužili. Na samém konci první části první branku série vstřelil hostující Radek Dřevěný. Hned z kraje následující třetiny ale srovnal domácí Tadeáš Klemens. Další gól a to do šatny, sekundu před koncem druhé části, nadělil hostům domácí Dominik Hubl. Před třetím dějstvím se tedy šlo do šaten za stavu 2:1 pro Letku. Poslední část začala zostra, nejdříve vedení domácích navýšil Tadeáš Klemens. Na to Gulliveři zareagovali bleskově a snížili po trefě Adama Boušky na rozdíl jediné branky. Stav utkání vyrovnával hostující Ondřej Bílek. Domácí stihli pohotově zareagovat a do dvou minut vrátil vedení na stranu domácích Martin Kopp. Necelých deset minut do konce se hosté museli vypořádat s oslabením po vyloučení Jana Zbořila, které zvládli ubránit. Krátce poté bohužel opět inkasovali po střele Vojtěcha Blany. Gulliveři zkoušeli ke konci ještě hru v šesti, risk se vyplatil a podruhé v zápase se střelecky prosadil Adam Bouška. To už zbývalo do konce utkání pouhých dvacet vteřin a za tuto dobu už naši hráči srovnávací branku nevstřelili.

V prvním zápase tedy Gulls podlehli svému soupeři těsným rozdílem 4:5. Hráčem utkání ze strany hostů byl vybrán dvougólový Adam Bouška. Po přenocování v Ostravě, regeneraci a výletu po okolí byli Gulliveři připraveni napravit si svou reputaci a odhodláni vyhrát a srovnat stav v sérii, který byl po sobotní prohře 1:0 pro Letku. Do následujícího nedělního utkání tak museli hosté nastoupit mnohem dravěji a aktivněji.

Tak se taky stalo. Hned po minutě hry otevřel skóre utkání Michal Žůrek. Hosté ustáli i oslabení po faulu Adama Boušky a navíc navýšili svůj náskok po zásahu Jana Kvapila. Domácí odpověděli brzo brankou Vojtěcha Blany. Dvoubrankové vedení na stranu hostí vrátil ještě do konce první třetiny Jan Zbořil. Na začátku druhé části Gullivers nevyužili přesilovku po vyloučení domácího Iva Dohnala. Tento hráč také pár desítek vteřin poté, co se vrátil z trestné lavice snižoval svoji střelou náskok hostů na 2:3. Pak se opět ke slovu dostali hosté, za které se nejdříve trefil Adam Bouška. Krátce poté odskočili do tříbrankového vedení po trestném střílení, které neomylně proměnil Václav Černoch. Dále se jim naskytla další přesilovka po faulu Marcela Balka, tu ovšem nevyužili. Následovalo ale další vyloučení Letky a to i s destiminutovým osobním trestem pro Ivo Dohnala. Tuto početní výhodu už Gulls zužitkovali a na 2:6 zvyšoval střelou k tyči Patrik Pollak. Do konce druhé části ještě domácí nezužitkovali přesilovku po vyloučení Tomáše Dvořáka. Po většinu třetí třetiny pak už naši dobře bránili a domácí nevěděli, jak na ně. Mimo to se Gulls dostávali do nebezpečných šancí a jednu takovou proměnil šest minut před koncem Václav Černoch. Do konce zápasu pak korigoval skóre z pohledu domácích Radim Kahánek, ale to bylo pro toto utkání, co se branek týče vše.

Gulls ovládli druhé semifinálové utkání poměrem 7:3 a na domácí půdu se vrací za stavu série 1:1. Hráčem utkání ze střídačky Gulls byl vyhlášen Daniel Chrást, který odchytal skvělé utkání a zapsal si 40 úspěšných zákroků. V případě dvou domácích vítězství si Gulliveři mohou zajistit finále! Více o tom napoví už sobotní zápas v 18:30 v hale na VUT, na kterém Vás rádi uvidíme.