Gulliveři vyhráli i v Rožnově a ovládli Národní ligu!!!

K třetímu finálovému zápasu se vydali Gulliveři do Rožnova pod Radhoštěm. Tým si byl vědom, že i za velmi příznivého stavu finálové série 2:0 pro Gulls ještě není zdaleka hotovo a že ho čeká dost možná nejtěžší zápas sezóny.

Do utkání lépe vstoupili domácí, když je už po patnácti vteřinách poslal do vedení Josef Viktořík. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a střelecký účet Gulls otevřel střelou ze vzduchu kapitán Radek Dřevěný. Po velmi divoké první půlce třetiny se zápas trošku zklidnil, ovšem neustále se hrálo ve vysokém tempu a oba celky se několikrát dostali do slibných šancí. Skóre se do konce první části už neměnilo. Těsně před první přestávkou se proti pravidlům provinil domácí Patrik Hegar.

Druhé dějství začínali hosté početní výhodou, tu však i po několika nebezpečných střelách neproměnili. V čase 28:17 se podruhé v zápase trefil opět ze vzduchu Radek Dřevěný a poslal tak hosty do vedení. Dvě minuty na to se listina střelců rozšířila o jméno Adam Bouška, který zvyšoval po dorážce z předbrankového prostoru na 3:1 z pohledu hostů. Poté následovala pasáž, kdy byli domácí aktivnější a vypracovali si několik brankových příležitostí, žádná se jim ovšem nepodařila proměnit. Další branku přidali tři minuty do konce opět hosté, svoji druhou trefu v zápase zaznamenal Adam Bouška. Do kabin se tedy šlo za pro hosty velmi slibného stavu 4:1.

Domácí do třetí části vstoupili s novým brankářem Jiřím Škrobákem, který nahradil doposud chytajícího Marka Obšivače. Po necelých pěti minutách hry byl vyloučen domácí Stanislav Barabáš. Přesilovou hru pak asi po minutě proměnil a hattrick zkompletoval Adam Bouška. Hosté tak Rožnovu odskočili už do čtyřgólového náskoku. Domácí poté začali hrát agresivněji a zintenzivnili napadání, což vedlo k tomu že se hosté často dostávali pod tlak. Brněnská obrana odolávala až do 52. minuty, kdy se střelou z dálky trefil Pavel Barabáš. Necelé dvě minuty na to se domácí prosadili znovu po dorážce Pavla Žitníka. Hosté na to zareagovali bleskově a deset vteřin na to se trefil Lukáš Vrtěl. Šest minut do konce uzavíral tuto gólovou pasáž třetí třetiny Petr Burýšek, který korigoval skóre na 4:6 z pohledu domácích. Rožnovský nátlak se stupňoval a plně zaměstnával defenzívu hostů. I po několika nebezpečných šancích ovšem stav zůstával stejný. Devět vteřin do konce utkání měli domácí ještě standardku ze středu hřiště, kterou proměnil Josef Viktořík. Poté se do další šance nedostali a utkání tak skončilo těsným rozdílem 6:5 pro hosty.

Gulls tak dokonali historický úspěch v nejkratším možném čase a 1. FBK Rožnov p/R porazili poměrem 3:0 na zápasy. Hráčem utkání byl zvolen lídr a ostrostřelec hostujícího týmu Radek Dřevěný. Pochvalu zaslouží ale celý mužský A-tým, který se proklestil záludným playoff a nakonec dosáhl na vysněnou první příčku. Gulliveři se stali mistry Národní ligy východ a postupují do 1. ligy mužů. Krom hráčů a realizačního týmu se na toto utkání do Rožnova vypravila i velmi početná skupina úžasných brněnských fanoušků, kteří se postarali nejen o dvojnásobnou návštěvnost, ale především o skvělou atmosféru a hnali svým povzbuzováním Gullivery k výhře. Všem velmi děkujeme, byli jste úžasní!