Vrchol mé dosavadní kariéry, říká Radek Dřevěný o titulu

V sobotu vám skončila sezóna. Jaký je to pocit, nemuset příští víkend hrát?
Sezóna to byla dlouhá a náročná. Kromě semifinálové bitvy s Letkou na 5 zápasů jsme zbytek play off prošli v nejkratší možné době. Cítím velkou úlevu, že je to úspěšně za námi a můžeme si od florbalu taky trochu odpočinout.

Bude to znít možná hrozně, ale z celé té generace, která se o postup snažila pár sezón zpátky, už jsi zůstal jen ty. Jaký je to pocit zůstat posledním vojákem v poli?
Je to velice zvláštní. Nejednou mi v hlavě proběhla rekapitulace celého mého působení v Gullivers. Když jsem v roce 2010 po přestupu ze Znojma nastoupil za Gulls poprvé, vůbec by mě nenapadlo, že budu jednou v pozici kapitána Áčka a ještě navíc u postupu do první ligy. Za tu dobu tým prošel mnoha obměnami, z nichž každá měla něco. Po odchodu posledních starých Gulliverů“ jsem si jako kapitán vytyčil cíl, že chci hlavně zachovat ducha týmu, který u Gulliverů vždycky byl a pevně doufám, že vždycky i bude.

Jak velké je pro tebe vítězství a postup do 1. ligy zadostiučinění a co konkrétně pro tebe tento úspěch znamená?
Ve své florbalové kariéře jsem již několik postupů zažil a můžu je tím pádem porovnat. Všechny byly krásné, plné euforie, radosti a štěstí. Byť nezapomínám na své začátky ve Znojmě, kde jsem měl možnost si zahrát i extraligu, tak v srdci už jsem dávno Gulliver. Pro mě osobně je postup s Gulls do první ligy vrchol mé dosavadní kariéry a sladká tečka za těmi všemi sezónami, co jsem zde odehrál.

Čekal bys před sezónou takový úspěch takto mladého týmu?
Může to pro někoho znít neuvěřitelně, ale ano. Odešlo nám před sezónou několik zkušených hráčů a tak se na první pohled mohlo zdát, že tým bude slabší. Někteří mladší hráči mohli tím pádem dostat mnohem víc prostoru. Když se však ohlédnu zpátky, tak úspěch nastartovala už letní příprava, která byla ze strany vedení nachystána opravdu skvěle. Všechny nás to bavilo, chodili jsme rádi a tam jsem poprvé pocítil ten obrovský potenciál, kterým tento tým disponoval. Ten se nakonec ukázal a výsledkem jsou Gullivers v 1. lize.

Ty sám jsi během základní části utrpěl zlomeninu klíční kosti. Jak těžký pro tebe byl návrat na hřiště? Zvenčí to totiž vypadalo, že ti to jde samo.
Samo rozhodně ne. Největší obavy z mé strany se týkaly toho, jestli vůbec budu schopný po takové pauze, a ještě se šroubovanou kostí, být platný pro tým. Nechával jsem tomu volný průběh s tím, že to poznám a rozhodnu se co dál. Když jsem potom jak ze strany trenérů, tak ze strany hráčů cítil, že je tu pro mě místo, byla to pro mě obrovská vzpruha a mohl jsem začít trénovat a hrát opět naplno.

Když to vezmeme týmově. Co byl dle tvého gusta nejtěžší moment pro náš tým v sezóně?
Řekl bych asi závěr základní části. Jestli se nepletu, tak do nového roku jsme byli první v tabulce a vše vypadalo pěkně. Pak přišlo období, kdy jsme začali prohrávat, výsledkově se nám nedařilo a forma před play off jako by šla dolů. A to byl zlom. V ten moment se projevila pravá síla tohoto týmu. Vyříkali jsme si pár věcí, v hlavách se nasměrovali správným směrem, tým se semkl a hned od počátku play off bylo jasné nejenom ze hry, ale i z tréninků a z celkové atmosféry, že letos to můžeme dotáhnout daleko.

Už jsi o tom mluvil. Po skvostném podzimu přišlo takové kodrcání. Myslíš, že to mohla být před play off i třeba výhoda?
V podstatě jsem na to už odpověděl. Ono když se vyhrává a vše se daří, tak je to takové zavádějící. Neplatí to jen ve sportu, ale i v životě – že člověk roste v těžkostech. Čili to kodrcání nám právě dalo tu možnost vyrůst.

Nebylo zvykem, že by na Gullivery doma chodily plné ochozy. To se však nyní změnilo. Co na to říkáš?
Bylo to úžasný. Všem divákům patří obrovský dík. Ta ohromná podpora, co nám dávali jak během sezóny, tak následně pak hlavně v play off, byla důležitým prvkem v naší letošní cestě.

Co očekáváš od Gulliverů v 1. lize?
Myslím, že Gulliveři si ji zasloužili. Za ty roky, jak celý oddíl funguje, od mládeže až po Áčko. Jsme jedna velká parta lidí, co má ráda florbal, ale hlavně jsou zde lidi, kteří vyznávají podobné hodnoty a přístup nejen k florbalu, ale i k životu. Od Gulliverů očekávám, že se stanou stabilním účastníkem 1. ligy, který v budoucnu bude mít šanci se porvat o účast v lize nejvyšší.

A ještě poslední otázka. Uvidíme v příští sezóně na hřišti gulliverský dres s číslem 14 a jmenovkou Dřevěný?
Upřímně nevím. Momentálně si užívám letošní úspěch. Chtěl bych tímto poděkovat celému týmu za sezónu. Bylo mi ctí být kapitánem. Jestli budu pokračovat se rozhodnu během léta. Závěrem mi dovol ještě jeden zvláštní dík. A to mé přítelkyni Markétě, která to se mnou všechno vydržela… DÍKY.