Junioři na Open Game třetí, dorost pátý!!!

Hummel Open Game Kids 2019 je minulostí a je na čase sumírovat. Postupně přineseme hodnocení všech z našich deseti týmů na turnaji. Prvním střípkem bude hodnocení dorostenců a juniorů.

DOROSTENCI

Dorostenci Gulliverů se v základní skupině potkali s týmy FBC Aligators, TJ Turnov, DDM Horní Počernice ORKA a Hippos Žďár nad Sázavou.  Po první polovině utkání s Aligatory bylo skóre nakloněné soupeři v poměru 2:0. V té druhé dokázal otočit skóre ve prospěch Gulls Denis Ursacher svým hattrickem. A i když dokázal soupeř v závěru utkání ještě srovnat, to úplně poslední slovo si vzal Mathias Schwesig, který 15 vteřin před koncem rozhodl o výhře Gulliverů a úspěšném startu do turnaje.

Druhé utkání s Turnovem a jeden bod pro Gullivery za remízu 1:1. Zápas to byl poměrně akční. Spousta ztracených balónků a chyb rozhodla o tom, že v něm chyběly klíčové šance. Skóre srovnával až v poslední minutě Jiří Suchomel.

Po dotahování skóre v obou čtvrtečních utkáních přišel pátek a s ním dva další soupeři. Zápas proti Horním Počernicím sehrál dorost v turnajové sauně zvané Sportpoint. Gulliveři neponechali nic náhodě a odnesli si zaslouženou výhru s velmi hezkým výsledkem 8:1. Hattrick zaznamenal Jiří Suchomel.

Poslední skupinový soupeř se v turnaje pyšnil velkým počtem nastřílených branek soupeřům, které v turnaji prozatím potkal. Utkání nicméně gólově otevřel Tomáš Zoubek a Gulls tak šli do vedení. Dlouhých 22 minut se pak skóre nijak nezměnilo a zápas byl velmi vyrovnaný. V poslední minutě utkání Gulls odskočili brankou Denise Ursachera a v posledních vteřinách se do tabulky střelců přidal ještě Michal Konrád. Výsledek 3:0 znamenal, že Gulliveři vybojovali ve svojí skupině první místo a zůstali neporaženi.

Do prvního zápasu play-off dostali Gulls tým Bulldogs Brno Orange. Městské derby probíhalo ve vysokém tempu, kdy na obou stranách bylo k vidění také spousta šancí. Gólově lépe z utkání vyšli ale Gulliveři, kteří zvítězili 4:1 a postoupili tak v turnaji do osmifinále. Se dvěma góly zazářil Milan Jedlička.

Jak už to na tomto turnaji bývá zvykem, v osmifinále se dorostenci potkali opět se soupeřem z vlastní skupiny, Turnovem, kterého jako jediného do té doby prozatím nedokázali na turnaji porazit. A i tentokrát dlouho trvalo, než si Gulliveři poradili s urputnou obranou soupeře a začali střílet na branku. Zápas nakonec skončil stejným výsledkem jako proti Bulldogs, vítězstvím 4:1. Za zmínku stojí především krásný gól Jirky Suchomela, který padl po skvělém výhozu brankáře Davida Slavíčka, který si k výborným číslům na turnaji připsal tedy i asistenci.

Čtvrtfinále a velmi těžký los v podobě aktuálního mistra ČR, Tatranu Střešovice. První půlka přinesla góly pouze soupeři, dokonce hned čtyři. Gulls  se dokázali prosadit až ve druhé polovině utkání, kdy vstřelili dvě branky. Nic to ale nezměnilo na faktu, že soupeř byl v utkání prostě lepší a zaslouženě po výsledku 6:2 postoupil vstříc medailovému úspěchu.

“Obdivuji píli a nasazení všech hráčů a obou gólmanů. To jsou jedny z věcí, které nás v turnaji dokázaly poslat až do čtvrtfinále. Turnaj byl pro nás velice zajímavý tím, že každý tým, kterého jsme potkali, hrál trochu jiný florbal a my na to museli reagovat. Někdy jsme chtěli hrát rychlejší florbal, někdy zase pomalejší, všichni to však zvládali. S ohledem na fakt, že někteří kluci během už tak fyzicky náročného turnaje stihli ještě vypomoct juniorům s jejich zápasy, jsem s výkony více než spokojen. Samozřejmě, vypadnout v zápase, který rozhodoval, jestli se dostaneme k medailím, není nic příjemného. Čeká nás však spousta dalších turnajů, kde se o to můžeme znovu pokusit. A taky pokusíme. Všem hráčům patří velké DÍK za jejich výkony, turnaj jsem si s nimi skvěle užil, nálada byla po celou dobu skvělá a těším se na další letní akce, které nás letos čekají,” okomentoval turnaj trenér dorostenců, Jan Menšík.

JUNIOŘI

Šest dlouhých let čekali junioři na to, až vybojují pro Gullivery historicky druhý cenný kov v rámci nejstarší mládežnické kategorie turnaje Hummel Open Game. Až do letoška. Cesta za celkovým bronzem vedla přes základní skupinu, o jejíž síle vypovídá fakt, že hned tři týmy se z ní probojovaly až do čtvrtfinále turnaje a dva z nich až na medailová umístění.

První utkání se Sokolem Pardubice (6. tým letošní KB ligy juniorů) velmi rychle naše juniory probudilo z letního spánku. Velké chyby v rozehrávce a ztráty míčků v přechodové fázi daly soupeři náskok 4:2, který se Gulliverům podařilo stáhnout až v posledních 20 vteřinách utkání. Srovnání v čase 29:59 zařídil Kuba Dvořák, který si kromě tohoto gólu připsal také tři asistence. Úvodní remíza 4:4.

Utkání číslo dvě a pro Gullivery první neznámý soupeř, tým FBC Droždín. Herní převaha Gulliverů byla sice znát, avšak hráči zapomínali na skutečnost, že se hraje na vstřelené branky. Krásné kombinace na jeden dotek nedokázali opakovaně usměrnit do brány soupeře a tak se zrodil relativně hubený výsledek 3:1. V utkání se dvěma góly prosadil Kuba Ruč.

Následovalo utkání v tréninkovém tempu proti týmu FLORBAL JABLONEC, do kterého nebylo od počátku potřeba nikterak zasahovat. Gulliveři si došli pro pohodlné vítězství 7:1, kdy zároveň vstřelili všech osm branek v utkání. Hned po úvodním buly totiž nasměroval nešťastně svou přihrávku do vlastní brány Jirka Suchomel :-D.

Oproti tomu poslední utkání ve skupině a městské derby proti Hattricku Brno Blue se hrálo na krev. Gulliveři takticky zvládli utkání na výbornou, kdy je z brány navíc podpořil bezchybným výkonem také brankář Jakub Flek, který si tak odnesl první vychytanou nulu v Gulliverských bravách. Vítězství 4:0 a celkově také vítězství ve skupině.

V prvním kole play off turnajový pavouk přiřknul Gulliverům soupeře ze třetí nejvyšší juniorské soutěže. Tým Kozel Počenice. Pro oko diváka asi nejškaredější utkání se soupeřem, který se prezentoval spíše destruktivním florbalem a zároveň hru více bořil než tvořil. Povinná, ale upracovaná výhra 6:2 a zároveň postup do osmifinále turnaje, kde na Gullivery čekal pátý nejlepší tým KB ligy juniorů, tým Liberce. V krásném utkání se střelecky předvedlo především duo Tomáš Dvořák a David Novák, které režírovalo výhru 7:3 a postup do čtvrtfinále, kde čekal tým ještě papírově silnější.  Aktuálně třetí nejlepší celek republiky, tým Black Angels.

Vyrovnaná taktická bitva, kterou brankou v závěru utkání poslal do nájezdů Kuba Dvořák. V nich už si ale hlavní slovo vzal brankář Jakub Flek, který nedovolil soupeři ani jednu branku a junioři tak slavili postup do semifinále a převážně již jistý zisk nějaké z medailí. Druhé městské derby v boji o finále se neslo ve znamení střelecké nemohoucnosti obou týmů. Gulliveři z devíti střel dokázali jen jednou skórovat. Bulldoci z pouhých sedmi vstřelili branku dvakrát a tudíž postoupili do finále. Na Gullivery tak již čekaly bronzové oslavy.

Komentář trenéra juniorů, Romana Jandy: “Co k tomu dodat. I přes to, že jsme mohli být i lepší než třetí, tak jsme maximálně spokojeni. Sezóna byla pro juniory velmi náročná, spousta hráčů nastupovala v sezóně za mužský tým a pomohla mu v jeho cestě za postupem do 1. ligy. Proto jsme si řekli, že alespoň na tomto turnaji pojedeme na “juniorský výsledek”, což se podařilo. Z turnaje mám skvělý pocit. Odehráli jsme těžká a pěkná utkání s Bulldokama, Black Angels, Libercem, Hattrickem a Pardubicemi. Nicméně musím se přiznat, že velkým překvapením pro mě bylo hlavně celkové páté místo dorostenců, kdy někteří odehráli i 12 utkání a pomohli dovézt oba týmy až do nedělního programu turnaje. Za to jim děkuji a hluboce smekám před jejich fyzickou připraveností a obětavostí pro tým. Stejně tak děkuji rodičům, kteří se objevovali a fandili na každém našem utkání ať už bylo v jakoukoliv denní dobu. No a na závěr bych chtěl poděkovat ročníkům 2000, že to semnou vydrželi celé ty čtyři roky než se prokousali do kategorie mužů, ve které jim přeju jen to nejlepší.”