Junioři a dorostenci zakončili přípravu ziskem medailí

Ve dnech 7.-8.9. se vinou zranění a nemocí co do počtu oslabené týmy dorostenců a juniorů vydaly na olomoucký Moravian cup, jakožto poslední přípravný turnaj před začátkem svých ligových soutěží, které pro oba týmy začínají již tuto sobotu 14.9. Oběma týmům se podařilo vybojovat cenné kovy, kdy junioři přivezli z Hané stříbro a dorostenci bronz. K výsledkům obou týmů na turnaji, ale i celé přípravě se vyjádřili jejich trenéři Roman Janda a Jan Menšík.

Komentář k turnaji trenéra juniorského týmu, Romana Jandy: Po pražském UNYP cupu, který se nám výsledkově vůbec nevydařil a na kterém jsme se učili a zkoušeli zcela nové věci, které se doposud v juniorské kategorii Gulliverů nehráli, jsme si chtěli spravit chuť, což se nám nakonec i přes přetrvávající nedostatky při hře do útoku podařilo. Skvěle zachytali brankáři, i když obrana na ně zase tolik střeleckých pokusů projít nenechala, což je však pro brankáře většinou mnohem složitější, než když si za utkání připíše třeba 25 zákroků. Někteří hráči se konečně probudili a přenesli svoje kvality z tréninku i do zápasů, čemuž pomohlo i nové v podstatě náhodné složení lajn, které bylo vynucené nemocemi a zraněními těsně před turnajem. U některých jednotlivců naopak stále převládá obrovské množství nevynucených individuálních chyb, které nám v případě, že se jich nezbavíme do sezony, mohou ovlivňovat výsledky našich utkání. V sezóně, která má díky složitému předpisu jeden svůj vrchol již v září, a která ačkoliv měla být rozlosována podle dojezdové vzdálenosti a výkonnosti z let minulých, zrovna Gullivery vzala ze všemi očekávané jihomoravské skupiny a poslala mezi soupeře z východní části republiky (FBC Ostrava, Vítkovice, Olomouc). Nezbývá, než se na tyto velmi těžké prověrky co nejlépe připravit, jsem přesvědčený, že právě skončený stříbrný Moravian cup nám v tomto ohledu výrazně pomohl.

skupina: Okříšky 3:3, Hradec Králové 2:1, Dačice 8:0
osmifinále: Šumperk 3:1
čtvrtfinále: Frenštát p.R. 3:2
semifinále: Hradec Králové 1:0
finále: Olomouc 1:3

 

Komentář k turnaji trenéra dorosteneckého týmu, Jana Menšíka: S předvedeným výkonem jsem velice spokojený. Celá sobota, přestože jsme hráli velmi dobrý florbal, nám nepřinesla jedinou výhru (výsledky 3:3, 0:0, 0:1). Jisté obavy do dalšího dne tedy byly na místě. Důležité pro kluky bylo, aby se z toho nesesypali, protože hráli výborně, neuvěřitelně vyspěle v útočném i v obranném pásmu, byli kreativní a velmi pohybliví směrem dopředu, tlačili se do zakončení a předváděli krásné kombinace, nicméně to tam ne a ne pořádně spadnout. V neděli ráno po první výhře všichni pookřáli a bylo na nich vidět, že si chtějí jít pro medaili. Ve čtvrtfinále předvedli velice disciplinovaný florbal plný nádherných momentů. Semifinále bylo pro nás bohužel o tom, že jsme si nezvládli pohlídat jednoho hráče, o to víc nás ta prohra mrzela, kluci si z toho však hodně odnesli a v bitvě o bronz nebyla v obraně za celý zápas jediná chyba, o čemž také vypovídá výsledek 4:0. Je skvělé, že jsme zvládli odehrát celý turnaj s takovou kvalitou na míčku, jelikož 7 zápasů za víkend je hodně. Jsem přesvědčený, že jsme na sezónu dobře připravení jak po florbalové, tak fyzické stránce a víme, na čem můžeme společně stavět. Velká pochvala patří všem hráčům i oběma gólmanům, co se turnaje účastnili. Předváděli po celý víkend kvalitní florbal a speciálně klobouk dolů před Michalem Konrádem a našim nováčkem Štěpánem Kouřilem, kteří během turnaje odehráli také zápasy za juniory. Ještě nesmím opomenout poděkovat Šimonovi Ruberovi, letošnímu nováčkovi kategorie starších žáků, který na hřišti dominoval především jeho perfektní hrou tělem a celý turnaj ve starší kategorii zvládl na výbornou. Jelikož byl turnaj přípravný, splnil za mě to co měl, odehráli jsme maximální možný počet zápasů, vybojovali jsme medaili a skvěle jsme si to užili.

skupina: Paskov 3:3, Hranice 0:0, Nitra 0:1
osmifinále: 1. MVIL Ostrava 5:0
čtvrtfinále: Šternberk 3:1
semifinále: Paskov 3:5
o 3. místo: Olomouc 4:0