Preview: Gulliveři přivítají Torpedo Havířov

Po týdnu budou hrát Gulliveři opět doma. V sobotu 2. listopadu na halu VUT přijede Torpedo Havířov, jeden ze dvou havířovských celků v soutěži, ale bezesporu ten slavnější.

Havířovské Torpedo bylo po dlouhá léta neodmyslitelnou součástí tuzemské Extraligy, ve které se několikrát dostalo až do finále, kde ale tehdy kraloval střešovický Tatran. S havířovským celkem je také spojeno legendární jméno Pavla Kožušníka, či Matěje Jendrišáka, kapitána reprezentace a momentálně nejlepšího českého florbalisty, který v severomoravském klubu začínal svoji kariéru. Po letech slávy se však Torpedo vzdálilo nejvyšším příčkám a v sezóně 2012/13 z Extraligy sestoupilo. Tehdy pak ani nepřihlásilo 1. ligu mužů a další sezónu tak hrálo ligu druhou. Z té se v další sezóně stala Národní liga a tu hrálo Torpedo dvě sezóny, mimochodem i s Gullivery, které na jaře 2015 havířovští vyřadili v semifinále, načež ale nezvládli finále a v Národní lize zůstali. O sezonu později už však v Havířově mohli bouchat ohňostroje a otevírat šampaňské, jelikož přes Opavu postoupili do 1. ligy. V té se okamžitě zařadili mezi týmy hrající o play off a v sezóně 2017/18 dokonce Torpedo dokráčelo až do baráže o Superligu, ve které ale nestačilo na Bulldogs Brno. Loni vyřadili ve čtvrtfinále 1. ligy Torpedo dnes již superligoví Black Angels.

To gulliverská historie tak zářivá není, ale jak se říká… co není, může být. Brňané jsou zatím ve své první sezóně ve druhé nejvyšší soutěži na 9. místě, když po úvodních třech výhrách přišel v přísunu bodů útlum, který byl nicméně zapříčiněný i mnohem těžším losem. Torpedo ale také není někde na výsostech, je osmé, pouhé dva body před Gullivery. Soutěž je ale vyrovnaná, takže nějaké papírové předpoklady jsou spíš pro legraci.

Přijďte tedy v sobotu podpořit Gullivery v souboji se slavným soupeřem, který má i vlastní stránku na Wikipedii. Začínáme klasicky v 18:30 hod. Poprosíme ale o trochu dřívější příchod, jelikož z důvodu nástupu týmů bude vchod do sektorů na sezení 7 minut před začátkem zápasu uzavřen.