Dorostenci stále bez ztráty bodu

Družstvo dorostenců odehrálo o víkendu další utkání v rámci své skupiny nejvyšší dorostenecké ligy, kdy si na své konto připsali postupně sedmé a osmé vítězství v řadě a vyrovnali tak nejdelší šňůru bez ligové prohry od dob, kdy za dorostence hráli tahouni současného mužského A-týmu, kapitán Adam Bouška a jeden z nejlepších střeleců 1.ligy mužů, Václav Černoch.

Gullivers vs Fbk Orlicko-Třebovsko 9:1 (0:0, 4:1, 5:0)

V prvním utkání čekal Gullivery soupeř, se kterým se minimálně za poslední roky, jestli vůbec někdy, na hřišti nepotkali. V první třetině si naši dorostenci tak trochu na sílu vytvářeli střelecké i gólové příležitosti, ale nedařilo se je proměňovat. To se změnilo s přibývajícím herním časem, kdy se střelecky probudila především první a třetí lajna, které si obě připsaly po čtyřech vstřelených brankách. No a když se k tomu připočte klidný a jistý výkon brankáře Hampla, který za svá záda pustil pouze jednu brejkovou situaci soupeře, zrodila se poklidná a vysoká výhra. „K utkání jsme nastoupili v dost vlažném tempu. Soupeř měl hodně brejkových situací a možností dát gól, který jsme hned zpočátku druhé třetiny také dostali. Teprve potom jsme se probudili a začali hrát náš florbal,“ hodnotil utkání trenér Menšík.

Gullivers vs Hippos Žďár nad Sázavou 10:6 (4:1, 6:3, 0:2)

Do druhého zápasu proti domácímu Žďáru vstoupili dorostenci tak jak končili zápas první. Ve vysokém tempu a s nepolevujícím tlakem na bránu soupeře. Ačkoliv se objevila určitá hluchá místa v obranné hře, deset branek vstřelených jen během prvních dvou třetin v podstatě rozhodly o vítězi. Něco podobného si nejspíše řekli i sami hráči, protože ve třetí třetině přišla nepochopitelná ztráta koncentrace při koncovce, kombinaci i v přístupu k utkání jako takovému. Následovala tak po zásluze prohraná třetina a dovolení soupeři kosmeticky upravit výsledek. „Začátek utkání jsme zvládli, polevili jsme ale pro změnu v poslední části, což se do budoucna nesmí stávat. I tak chci ale kluky pochválit za ty třetiny, které hráli v tempu a nastříleli spoustu gólů. V tréninku se zaměříme na to, aby to tak z naší strany vypadalo celé utkání“, uzavřel úspěšný víkend pro dorostence trenér Menšík.

„Osm výher za sebou je již pěkná šňůra. Přál bych klukům, aby ještě nějaké to vítězství přidali, ale zároveň si musí všichni hráči uvědomit, že vyhrávání není něco automatického, a že to bez jejich poctivého přístupu nepůjde samo“, přidal hodnocení šéftrenér starší mládeže, Roman Janda. A hned dodává: „Poslední utkání ukázala, že si hráči dokáží florbal i pořádně užít, a to především v době, kdy odskočí soupeři do výsledkového trháku, což je dobře. Nesmí se ale stávat, že to bude na úkor slušnosti a zachování respektu k soupeři, který jsem v určité fázi především utkání se Žďárem postrádal. Jinak si ale dorostenci zatím zaslouží absolutorium. Náročná, ale úspěšná příprava, poctivá docházka na tréninky a skvělý kolektiv se odráží ve věcech, které nejsou vždy obvyklé, např. že kanadské body má mezi sebe rozdělené celý tým včetně dvou brankářů ze tří. Že je jedno, jaká lajna je v jaký moment na hřišti, prostě hrají ve vysokém tempu všichni a hrají dobře. Že tým nestojí na těch papírově nejsilnějších či nejzkušenějších hráčích, kteří táhnou svými výkony juniory, kdy jejich nepřítomnost neznamená herní ani výsledkové výpadky. Věřím, že nejen mně tohle dělá velkou radost“, dodal Janda.