Důležité body se Slovanem a městské derby s Bulldogs načalo další anglický týden

V posledních dnech prožili hráči A-týmu mužů nabitý zápasový program, kdy z víkendového utkání se Slovanem Havířov šli v úterý večer bez tréninkové přípravy na městské derby s rivalem Bulldogs Brno.

V sobotu přivítali domácí Gullivers na své palubovce TJ Slovan Havířov. Tento souboj byl pro domácí důležitý, potřeba zisku bodů do tabulky s níže postaveným soupeřem byla totiž zásadní. Guliveři ale tušili, že soupeře nebude lehké porazit a i on bude chtít vyloupit Gulliverskou halu na VUT a odvézt si malý poklad v podobě bodů do tabulky, které pro něj mají cenu zlata. Chvíli to tak i vypadlo, protože lépe do utkání vstoupili hosté, když se už po čtyřech minutách trefil Michal Kozelský. Odpověď domácích ale na sebe nenechala dlouho čekat a nejdříve přesně zamířil ostrostřelec Václav Černoch a vedení na stranu domácích o chvíli později strhl svým zásahem Michal Házy. První část byla ze začátku opatrná z obou stran, ale více ze hry měli domácí. Vedení další brankou ještě umocnil v závěru třetiny kapitán domácích Adam Bouška. Druhé dějství se neslo v podobném duchu jako první, domácí byli nebezpečnější, ale hosté se taky dostávali do šancí. Gól ale dlouho nepadl a tak až ke konci třetiny, kdy měli domácí dvakrát výhodu přesilové hry, se skóre posunulo o dvě branky ve prospěch Gullivers. Za zmínku stojí, že v první přesilovce se kuriózně trefil Adam Bouška, kdy jeho zásah rukou rozhodčí posoudili jako pravidly povolený a branku uznali. Ve třetí části se podruhé prosadili hosté, konkrétně Martin Krupa a snížil tak stav utkání na 5:2. V následujícím průběhu už ale Slovan povolil obranu a hru otevřel. Toho využili Gullivers a přidali postupně další branky. Nejprve dovršil hattrick kapitán domácích Adam Bouška. Po něm se na listinu střelců zapsal Martin Ulman, který se po dvou minutách prosadil i podruhé. Další vyloučení Havířova trestal přesnou střelou opět Adam Bouška. Svůj druhý zásah v zápase zaznamenal i Václav Černoch. Poslední jedenáctou branku přidal ještě Jan Zbořil. Guliveři tak nakonec nejen, že si připsali potřebné tři body, ale zároveň zaznamenali nejvyšší výhru v sezoně 11:2.

Program Gulliverů po dvou volných dnech pokračoval nestandardním úterním utkáním. Ve večerním zápase na brněnské sportovní hale Sportpoint vyzvali Gullivery domácí Bulldogs Brno. Vstup do utkání lépe vyšel domácím, když se už po minutě a půl prosadil Petr Koláčný. Následovala přesilová hra Bulldogs, kterou ale hosté zvládli ubránit. Celkově se první dějství neslo v duchu plnění taktických pokynů a k vidění toho moc nebylo. Jak poznamenal Václav Černoch v rozhovoru pro Český florbal: „Zápas musel fanoušky v určitých pasážích hodně bavit, v určitých zase nebavit. Nicméně nasadili jsme účinnou taktiku a šli jsme do utkání pragmaticky“. Domácí sice měli více ze hry a vypracovali si větší množství šancí, ale do konce třetiny se znovu prosadit nedokázali. Zato Gulliveři necelé dvě minuty do konce třetiny z čepele Václava Černocha srovnali na 1:1. Druhá část se nesla v podobném duchu jako ta první. Na gól se čekalo až do půlky třetiny, kdy znovu strhl vedení na stranu domácích Miroslav Kladivo. Ten také hodnotil utkání pro web Český florbal: „ … po delší době jsme ukázali super bojovný výkon. Myslím si, že jsme soupeře k ničemu moc nepustili“. Hostům však stačily necelé dvě minuty na srovnání, znovu se o to postaral Václav Černoch. Druhá perioda, krom pár šancí na obou stranách už žádný gólový příspěvek nepřinesla. Do poslední třetiny se nastupovalo za stavu 2:2. Aktivita a dominance na míčku domácího týmu v této části hry trochu opadla a otěží se tak chopili i Gullivers. Několikrát zavřeli domácí v pásmu a vypracovali si i řadu slibných příležitostí, které bohužel neproměnili. Naopak domácímu celku stačilo ke gólu málo a stav 3:2 jim zařídil brankou Tomáš Kadavý. Následně se ale trefil hostující Lukáš Vrtěl, který tak opět vyrovnal gólový účet. Pak ovšem hosté po zbytečném faulu Boušky čelili další přesilovce Bulldogs, v té se jim sice podařilo neinkasovat, ale přidali tím vodu na mlýn soupeři, který se o pár minut později a pět minut před koncem třetí třetiny přesnou trefou Matyáše Němce posunul do jednobrankového náskoku. Gullivers v tu chvíli začali napadat rozehrávku soupeře, což ale vedlo k chybě, kterou z rychlého útoku potrestal Adam Konečný a zvýšil náskok Buldoků na 5:3. Gulliveři tak v závěru ztratili jinak dlouho vyrovnaný stav a dostali se do těžké situace. Ještě se ale nevzdávali a minutu před koncem snižoval náskok domácích na jednu branku Jan Kvapil. Vyrovnat se do konce ale už nepodařilo a Gullivers tak se svým městským rivalem prohráli těsně 5:4.

Na obě tyto utkání si našlo cestu hodně fanoušků Gullivers, kteří neúnavně fandili i když se nedařilo a hnali naše borce vpřed, za což jim patří velký dík. Další „anglický týden“ Gulliverů pak uzavírá tuto sobotu 23.11. venkovní utkání s celkem TJ Sokol Jaroměř, ze kterého se budou naši hráči snažit odvézt co největší počet bodů.