Gulliveři prohráli v Jaroměři

V sobotu zavítali Gulliveři na horkou půdu do Jaroměře. Přesně na tu, na které už si vylámali zuby třeba Bulldogs. Že to nebude pohodové jako písnička Vařila myšička kašičku naznačilo už rozcvičení, kdy poznání místního povrchu nebylo z těch radostných. Navíc šlo o hodně. Jaroměř byla pouhé tři body před Gullivers a jak se ve sportovním prostředí říká, hrálo se o šest bodů.

Už první třetina naznačila, že to nebude nějaká ofenzivní podívaná, na kterou je potřeba shánět lístky rok dopředu. Na jediný gól, který dali domácí, nahráli Gulliveři vlastně sami a tak se šlo po první siréně do kabin za stavu, který pro hosty nebyl lichotivý.

A bylo ještě hůř. Šest minut po přestávce domácí po volném úderu ze středu odskočili už do dvoubrankového vedení. Mohlo se bědovat, že Gulls předtím měli šance, jenže nehraje se na kdyby, ale na góly, a ty dávali zatím pouze domácí. Tlak Gulliverů sílil, rostl jako dobře zavlažovaná květina, jenže nic z toho. Na ukazateli skóre v kolonce hosté stále svítila nula a tak si i o druhé přestávce mohla domácí Jaroměř vesele broukat.

Nic se nezměnilo ani po přestávce a když v polovině třetí třetiny utekl domácí Emlar a dovršil zmar, zdálo se všechno ztraceno. Gulliveři stále tlačili, tlačili až konečně v dost pokročilém čase 52:38 za brankovou čáru protlačil míček Václav Černoch, který tak jednak odmazal tu hrozivou nulu, druhak 8 minut do konce ještě vnuknul Brňanům naději v obrat. Jenže tento gól se bohužel neukázal jako vytažený špunt, nýbrž jako ojedinělý závan jarního větru. Gullivers sice zamkli Jaroměř v obranném pásmu a někdo by snad i mohl říct, že se v Jaroměři hraje házená, jenže ne a ne dát gól. Velmi pohotová střela Boušky 38 sekund před koncem a snížení na 2:3 už s tím bohužel nic nezmohla.

Gulliveři si tak prohrou zkomplikovali svoji pozici, jelikož jim Jaroměř utekla na 6 bodů daleko a na desátém místě se na Gulls zespoda tlačí České Budějovice. Nyní přichází dvě domácí utkání v řadě proti Petrovicím a Rožnovu, které je potřeba zvládnout. Petrovice přivítáme už tuto sobotu v 18:30 na VUT!!!

TJ Sokol Jaroměř – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 3:2
branky:
15. Jiří Hofman, 27. Petr Hofman, 51. Dominik Emlar – 53. Václav Černoch, 60. Adam Bouška; rozhodčí: Přemysl Bališ – Peter Varga; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 136; zásahy brankářů: Šimon Špaček 22 – Daniel Chrást 13; po třetinách: 1:0, 1:0, 1:2;