Gulliverští dorostenci jsou ve formě a překonali letitý rekord

Gulliverským dorostencům se letos až nebývale daří. Poslední víkend si postupně připsali devátou a desátou výhru v sezóně, když deklasovali v derby Bulldogs vysoko 7:0 a následně si poradili i s Okříškami poměrem 8:3. Když pak nakoukneme hlouběji do statistik, zjistíme, že tím naši dorostenci překonali gulliverský rekord v neporazitelnosti této kategorie.

Ten doteď drželi dorostenci ze sezóny 2012/13, tedy kategorie 1996 a 1997. Tehdy série bez porážky dosáhla 8 utkání a zastavila se až v semifinále finálového turnaje mistrovství ČR, kde Gulliveři pod vedením Jiřího Bořeckého obsadili konečné čtvrté místo, což je dodnes nejlepší výsledek v gulliverské historii napříč všemi kategoriemi, spolu se 4. místem na MČR starších žáků ze sezóny 2010/11…i u toho byly ročníky 1996 a 1997. Za dorostence v letech 2012 a 2013 hráli hráči, které dnes známe z plakátu a hrají za naše muže 1. ligu. Bouška, Bílek, Černoch. Ale nejen oni u Gulliverů zůstali. Hodně z těch jmen nyní pořád hraje za mužské béčko, takový Ondřej Havlíček třeba trénuje mladší žáky, Jakub Cigl se stará o marketing a trenér Jiří Bořecký je dnes trenérem A-týmu.

Jedna paralela je ale snad ještě zajímavější, než všechny zmíněná fakta předtím dohromady. Za dorostence hrál tehdy i Jan Menšík. Ten Jan Menšík, který je dnes jejím hlavním trenérem. Rekord v neporazitelnosti tedy překonal trenér, který ho před sedmi lety pomáhal jako hráč stanovit!!!

S Janem Menšíkem letos na střídačce stojí jako asistent Jakub Ondračka, který při nástupu do funkce prohlásil, že on neprohrává…ještě opravdu neprohrál. Navíc náš dorostenecký tým těží z dlouhodobě výborné práce trenérů v mladších kategoriích, která se nyní přelila i do výsledků.

Přejme tedy dorostencům, ať jim to vydrží co nejdéle a dorostencům z let 2012/13, ať se moc neukájí v slzách. Jednou ten rekord překonán být musel.