Preview: Gulliveři hostí reprízu finále, do Pearlu VUT přiletí Rožnov

V sobotu se v Brně odehraje repríza loňského finále Národní ligy východ mezi domácími Gullivery a Rožnovem. Národní liga je však minulostí a oba celky se proti sobě postaví už v rámci 1. ligy mužů, přesněji v jejím 15. kole.

Oba týmy už spolu letos jednou hráli. Ve třetím kole Gulliveři navázali na památný třetí zápas finálové série ve městě pod Radhoštěm a zvítězili po velmi tvrdém průběhu těsně 4:3. Od té doby už liga urazila značnou cestu. Gulliveři se pohybují na hraně postupu do předkola play-off a potřebují každý bod, který po cestě najdou. To Rožnov se po nepovedeném vstupu do soutěže, kdy byl beznadějně poslední, zmátořil a s 9 body je třináctý. V minulém kole dokonce dokázal šokovat ve Znojmě, kde vyhrál 7:4…a v Brně bude pochopitelně chtít tento kousek zopakovat.

Při rožnovské útoku, který připadá na 78. výročí japonského napadení Pearl Harboru, se domácí budou moci spolehnout mimo jiné i na Václava Černocha, s 26 sestřely nejlepšího střelce soutěže. Rožnovská Zera pak povede s 16 zářezy Josef Viktořík, vyhlášené letecké eso.

Válka v Pearlu VUT začíná v 18:30. Přijďte ale o něco dřív, jelikož se z důvodu nástupu bude 7 minut před začátkem vstup do haly zavírat.

 

odkaz na Facebookovou událost zde