Úspěšný Prague Floorball Cup

O víkendu se v Praze konal Prague Floorball Cup, což je poměrně nový projekt, který konkuruje slavnějším Prague Games, akorát v zimě z kraje nového roku. S novou dekádou v zádech vypravili Gulliveři na tento turnaj tři týmy – elévy, mladší a starší žáky.

Elévové

Elévové nastoupili v kategorii B09, která byla na rozdíl od kategorie B08 velmi solidně obsazena. Naši mladíčci si udělali hezký pátek, když v prvním zápase skupiny skolili lotyšskou Valmieru 11:1 a k večeru na břehu Vltavy v Braníku dali za vyučenou Mladé Boleslavi 10:0. Trenéři tak mohli spokojeně dětem vykládat pohádky na dobrou noc a vyhlížet další den. Ten mohl začít dlouhým spánkem, protože los nechal Gullivery hrát až po poledni. To si naši mládežníci připsali třetí výhru, když porazili Slavii Plzeň poměrem 6:3. V posledním zápase skupiny pak elévové ještě pokazili den Bohemce (6:2) a do play-off šli z krásného prvního místa, a to rovnou do čtvrtfinále.

V něm se bohužel ukázalo, jak se říká, že play-off je jiná soutěž a skupiny jsou minulost. Na celek z Přerova bohužel naši elévci vyzrát nedokázali a cesta turnajem pro ně skončila..

Mladší žáci

Stejně jako elévové, i mladší žáci vstoupili do turnaje s noblesou. Výsledkem 20:0 to odnesla Dunajská Lužná. Střelecká potence se našich chlapců držela i v dalším utkání, když dali 13 gólů Šluknovsku. Za dva páteční zápasy tak mladší žáci vstřelili 33 branek, což je úctyhodné, protože v ligových soutěžích nemají problém hrát výsledky typu 1:0. Tažení pokračovalo sobotou a výhrou 8:0 nad českým florbalovým uskupení Floorball Group Team 2.

I mladší žáci tak šli do play-off z prvního místa, vzhledem k vyššímu počtu týmů ve své kategorii však museli do osmifinále, které jim přisoudilo za soupeře Mladou Boleslav. Byly pryč skupiny a střelný prach taky jako by nebyl, ale po výhře 2:1 si na to už nikdo stěžovat nemohl, za to na konec zápasu až ve 22 hodin už ano. Čtvrtfinále se naštěstí hrálo až o půl jedenácté nedělního dopoledne a Gulliveři v něm vyzvali Tým Sparty Praha RED. Tento protivník se však ukázal jako příliš těžký kalibr a výsledkem 7:1 ukončil mladším žákům pouť turnajem.

Mladší žáci. Foto: p. Sumec

Starší žáci

Nejstarší kategorií vyslanou do Prahy byli starší žáci, kteří se netajili medailovými ambicemi. A začalo to krásně. Gullivers – Mladá Boleslav 5:1 a hoši měli důvod juchat. Další výhra přišla v utkání s Kladnem, tentokrát 8:2. Zde, byť výsledek vypadá jako masakr motorovou pilou, odehráli naši velmi vyrovnaný zápas, který mohl klidně dopadnout opačně. Poslední skupinové klání už drama nenabídlo a Gulliveři se výhrou 9:0 naladili na play-off, do kterého šli také z prvního místa.

V osmifinále čekalo FBC Ostrava, které můžete znát třeba z televize. Bázeň se však nekonala a Gulls šli výhrou 3:1 dál. Stejný výsledek se urodil i ve čtvrtfinále a starší žáci měli jistou medaili, protože na PFC se o třetí místo nehraje. V cestě do finále stál pražský Bučis. Výsledek 0:0 po základní části by jistě znamenal úsměv na tvářích fanoušků defenzivního florbalu, tady znamenal nájezdy. Ty chladnokrevně rozsekl Tomáš Dvořák a Gulliveři mohli hulákat Jsme ve finále, jsme ne finále, Dvořák proměnil, jsme ve finále!!!.

V něm starší žáci vyzvali pražskou Spartu. Ta se bohužel, podobně jako u mladších žáků, ukázala jako moc vysoká hora, na kterou Gulliveři prostě vylézt nedokázali a padli 1:8. I tak je druhé místo velký úspěch a pro starší žáky krásný začátek roku 2020, v jehož první polovině budou bojovat o čtvrtou účast na MČR v řadě.

Starší žáci po finále. Foto: Prague Floorball Cup

Svůj komentář k proběhlému turnaji připojil i šéftrenér mládeže, Jiří Bořecký: Vystoupení našich týmů na Prague Floorball Cupu hodnotím velmi pozitivně a to z mnoha důvodů. Turnaj se obešel bez vážnějších zranění, nemuseli jsme řešit nemoci či jiné zdravotní problémy během akce. Za celé tři dny také nevznikl žádný kázeňský problém, všichni se chovali na výbornou. Třídenní turnaj kluky myslím hodně stmelil. Pokud mám hodnotit čistě florbalovou stránku, tak se tuším ještě nestalo, aby všechny týmy za první dva dny na turnaji stále vyhrávaly. Co je však důležitější je předváděná hra a fakt, že k tradičně slušné defenzivě jsme tentokrát přidali i hodně vstřelených branek v síti soupeřů. Škoda jen, že to nakonec cinklo pouze v jedné kategorii. Mladší žáci a především elévové byli k medaili velmi blízko. Na závěr bych chtěl všem hráčům poděkovat za vzornou reprezentaci klubu, rodičům pak za skvělou atmosféru, jež během utkání vytvářeli a za pomoc během celého turnaje.