Preview: Gullivery čeká víkend pravdy

Není kam uhnout. Gullivery čeká další dvouzápasový víkend, který ale může být tečkou za nadějemi hrát play-off. Celé to začne v pátek, kdy na VUT přijede sehrát jihomoravské derby Znojmo. Šestý celek tabulky, který ale při dobrém výkonu rozhodně nemusí být nepřekonatelnou hrází. Svědčit o tom nakonec může samotný první vzájemný zápas, kde Gulliveři sice těžce promrhali první třetinu, zbylé dvě dějství však byli lepším týmem. V pátek navíc půjde o souboj dvou nejlepších střelců soutěže. Za brněnským Václavem Černochem s 35 zásahy visí v závěsu znojemský Tomáš Kucharič, který gólový taneček mohl předvést 32krát. Jihomoravské derby začíná na VUT ve 20 hodin.

V neděli se pak Gulls vydají na severovýchod do Havířova, kde je pohostí zdejší Torpedo. De facto půjde o zápas, který může rozseknout celou sezónu, nebo přinejmenším hodně naznačit. Torpedo drží devátou pozici s náskokem 4 bodů na jedenácté Gullivery, kteří by v případě dobrého bodového zápisu z obou utkání mohli opět proklouznout mezi 10 celků, které budou mít jistotu klidného konce sezóny a setrvání v 1. lize i pro sezónu následující. V Havířově však Gulls nečeká nic snadného. Torpedo už doma dokázalo roznést na kopytech třeba právě Znojmo, které by v pátek potřebovali roznést i Gulliveři. Na druhou stranu je potřeba říct, že nějaká konstantní forma na domácím hřišti se u havířovských úplně nekoná. Dokladem toho budiž prohra v minulém kole s Českými Budějovicemi.

Není však třeba nějak hlouběji zabředávat do řeči čísel a předpokladů. Hlavní je, co se bude dít na hřišti. Zápas proti Znojmu začíná zítra ve 20 hodin na VUT, v neděli pak na MSH Havířov v 18 hodin.