Gulliveři zakončili základní část výhrou v Českých Budějovicích

K poslednímu kolu 1. ligy mužů vyjel gulliverský A-tým na utkání do Českých Budějovic. V prvním vzájemném duelu Gulliveři vyhráli doma 8:7, nyní už oběma celkům v podstatě o nic nešlo, jelikož jejich potencionální bodový zisk či ztráta by ani jeden tým v tabulce neposunul.

Do první třetiny nastoupili lépe hosté, když se už po necelých třech minutách prosadil Ondřej Bílek. Následně vedení hostujícího týmu zvětšil na rozdíl dvou branek Adam Bouška. V první části utkání byli více na míčku Gullivers, kteří byli i aktivnější. Ale i domácí se dokázali dostávat do nebezpečných situací a vytvořili si i několik velkých šancí, ty však i zásluhou hostujícího Matyáše Krupy neproměnili.

Začátek druhého dějství naopak patřil domácím, kteří se pustili do hry s větším nasazením. To se jim vyplatilo už z kraje třetiny, kdy na rozdíl jednoho gólu snížil Tomáš Hanák. Zanedlouho ale vrátil dvoubrankový „polštář“ hostům svou střelou David Novák. Po dalších asi pěti minutách se skóre opět měnilo a domácí Ondřej Havelka upravil stav utkání na 2:3. To netrvalo příliš dlouho, protože branku také přesně trefil nováček v dresu Gullivers Jiří Suchomel a posunul na stav 2:4.

Po druhé přestávce do hry vstoupili zase o něco lépe Gulliveři, jelikož přesně mířil Václav Černoch a hosté odskočili svému soupeři už na rozdíl tří branek. Domácí sice získali převahu držení míčku a dostávali se do nebezpečných šancí, ale hostující defenzíva stála pevně a nedovolila už do konce zápasu domácím skórovat. Hostům se naskytla dvakrát ve třetí třetině výhoda přesilovky, kdy první neproměnili. Druhou ovšem při riskantním tahu domácích, a to hře v pěti bez brankáře, proměnili. Konkrétně výhru hostů pečetil do prázdné branky Václav Černoch.

Zápas tedy skončil 2:6 a nejlepším hostujícím hráčem se stal Jiří Suchomel. Gulliverský ostrostřelec Václav Černoch si svými dvěma zásahy zajistil pozici nejlepšího střelce ligy v základní části. Co se ještě individuálních úspěchů týče, tak kapitán týmu Adam Bouška zaznamenal druhý největší počet asistencí za základní část v celé lize. Gulls se tak na důležité zápasy play-down naladili další výhrou. Nyní je ovšem čekají dva volné víkendy a až poté vypukne boj o záchranu. Začínáme 14. a 15. března domácími zápasy proti soupeři z Petrovic a budeme velmi rádi, když náš celek přijdete podpořit.

FBC Štíři Č. Budějovice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 2:6
branky:
22. Tomáš Hanák, 33. Ondřej Havelka – 3. Ondřej Bílek, 7. Adam Bouška, 27. David Novák, 35. Jiří Suchomel, 43. Václav Černoch, 59. Václav Černoch; rozhodčí: Jiří Müller – Matouš Novosad; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 161; zásahy brankářů: Josef Macek 23 – Matyáš Krupa 27; po třetinách: 0:2, 2:2, 0:2;