Od pondělí 11. května se opět rozjíždějí tréninky

Po nucené pauze způsobené pandemií koronaviru Covid-19 přichází to, na co jsme všichni netrpělivě čekali. Díky uvolňování vládních opatření je možné od pondělí 11. května obnovit sportovní aktivity a to v počtu maximálně 100 osob. Reálně to tedy znamená, že tréninková činnost může být, byť zatím ne zcela kompletně, obnovena.

Konkretizovat kategorii po kategorii zde nebudeme – všechny informace již rodiče dostali do svých e-mailových schránek. Všeobecně lze říci, že se obnovuje tréninková činnost ligových skupin a to prozatím formou venkovních tréninků na oválu v areálu Sokola Brno I.

Ročníkům 2005 a výše, tj. dorostencům, juniorům a mužům začíná počínaje pondělím plnohodnotná letní příprava, které v uplynulém týdnu předcházelo fyzické testování.

Během tréninků není povinné mít roušku. Šatny jsou dle nařízení uzavřeny.

Zahájení tréninkové činnosti komentoval i prezident a šéftrenér klubu, Jiří Bořecký: „Na restart společné tréninkové činnosti jsme všichni netrpělivě čekali. Ligoví hráči sice měli možnost v rámci našich projektů trénovat samostatně, avšak individuální příprava nemůže nikdy plnohodnotně nahradit společné tréninky, zvláště v kolektivním sportu. Od pondělí budeme s hráči trénovat po menších skupinách venku a uvidíme, za jak dlouho se budeme moci přesunout i do haly. Současně řešíme i možnosti trénování neligových hráčů a B-týmů dorostenců a juniorů. To ještě upřesníme.“

Koronavirus ovlivnil i letní turnaje. Ostrava Cup byl přesunut na 20.—22. srpna, brněnský Open Game pak až na konec prosince 2020. Pražský mládežnický turnaj Prague Games by se měl uskutečnit v plánovaném termínu, tj. 8.-11. července. Stejné platí i pro mužský Czech Open v srpnu. Tento stav se samozřejmě může ještě změnit.