Program na červenec: Prague Games a pokračující letní příprava

Včera kalendář velmi nenápadně překonal hranici posledního červnového dne a vydal se vstříc letním měsícům, což z florbalového měřítka znamená pozměněný režim oproti sezónní rutině. A co nás vlastně v červenci čeká?

Mládež

Jako první přijdou na řadu Prague Games, na které letos vcelku neobvykle vyšleme dva týmy, a to starší žáky a dorostence. Turnaj v Praze začíná ve středu 8. července a včetně finálového dne potrvá až do soboty. Vzhledem k situaci bylo dlouho nejasné, jestli tento kultovní turnaj vůbec proběhne, nakonec však díky uvolňování opatření dostal zelenou. Daní za to ovšem je, že letos bude scházet ten mezinárodní punc, který turnaj dlouhé roky zdobil – kromě českých týmů budou přítomny „pouze“ týmy ze Slovenska. Relativně k pousmání je fakt, že oba naše týmy nafasovali až na jednoho soupeře totožnou skupinu.

Starší mládežnické kategorie, tedy dorostence a juniory, pak i v červenci čeká letní příprava proložená přípravou v hale. Vrcholem pak bude týdenní soustředění na přelomu července a srpna.

Muži A

Podobně jako dorostenci a junioři, i muži A pokračují ve své letní přípravě, taktéž proložené tréninky v hale. Vrcholem pak bude závěrečné výstupní testování v první polovině srpna. Co se týče herní přípravy, původně naši muži měli odehrát pražský Czech Open, na který ale nakonec vzhledem k jeho obsazení neodcestují a místo toho odehrají přátelská utkání.

V příštím týdnu vám pak přineseme rozhovor s trenéry mužského A-týmu právě o letní přípravě.