Na Prague Games skončily oba naše týmy ve čtvrtfinále

Florbalové Prague Games 2020 jsou minulostí. Slavný turnaj, který se letos odehrál pouze v české a slovenské režii, okusili i dva gulliverské týmy, starší žáci a dorostenci, které měly možná až trochu úsměvně téměř totožnou základní skupinu.

Starší žáci

Pro starší žáky, tedy účastníky kategorie B15, to začalo už den před začátkem turnaje poněkud nešťastně, a to když do Prahy dorazili s více jak dvouhodinovým zpožděním.Útěchou jim mohlo být, že měli k poledni prvního hracího dne skupinu již téměř hotovou. A co víc, po výhrách 1:0 nad Českými Budějovice a 4:2 nad říčanskými Draky se uhnízdili na jejím čele. Když pak ve čtvrtek uzavřeli skupinu vítězstvím 11:0 na rezervou pražských Black Angels, bylo jasné, že do play-off půjdou z prvního místa a to rovnou do osmifinále, ve kterém něm na Gulls čekala Třebíč. Po začátku jak z kovbojky se ukázalo, že více munice mají přeci jen naši zástupci a ti tak po výsledku 13:2 postoupili do čtvrtfinále.

Díky systému Prague Games je čtvrtfinále defacto zápasem o medaile, jelikož o třetí místo se na tomto turnaji nehraje a bronz získávají automaticky oba vyřazení semifinalisté. Sokem pro toto utkání byl pro Gullivery složený tým Galaxy Team BB. I přes raketový nástup a brzké vedení 2:0 se nakonec ve Střešovicích nejásalo, jelikož Gulliveři nakonec padli 3:5 a první prohra na turnaji pro ně znamenala konečnou.

Komentář asistenta trenéra Radka Šafáře: Na turnaj jsme jeli s jasným cílem hrát rychlý a kombinační florbal, kterým se starší žáci prezentovali celou, i když zkrácenou sezónu. První dvě utkání jsme bohužel dělali mnoho zbytečných chyb, které měly za následek jejich dramatizaci. I přesto jsme však díky štěstí a velmi kvalitnímu výkonu brankáře dokázali obě utkání vyhrát. Druhý den jsme začali plnit pokyny, které jsme si jasně stanovili a zápasy vypadaly o poznání lépe po všech stránkách, čemuž odpovídá i 24 branek ve dvou čtvrtečních utkáních. Naše poslední utkání turnaje bylo velmi kvalitním kláním ve všech ohledech. Bohužel soupeř dokázal potrestat naše chyby a nakonec dal více branek než my a bohužel pro nás postoupil do semifinále. Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za turnaj!

 

Dorostenci

Ve chvíli, kdy měli starší žáci první dvě utkání turnaje za sebou, dorostenci ještě ani nepinkli do balonu. Nicméně i oni svůj program prvního dne zvládli a po vítězstvích 9:0 nad Českými Budějovice a 4:3 nad Draky z Říčan se rovněž mohli velebit na vrcholu své základní skupiny. Čtvrteční odpolední výhra 11:0 nad Světlou n/S. dokonce znamenala přímý postup do osmifinále, který Gulls ušetřil jedno večerní utkání.

V pátek dopoledne vyrukovali Gulliveři proti starému známému, a to Znojmu. Milovníci ofenzivního sportu by si na své opravdu nepřišli, jelikož se skóre prostě ne a ne pohnout ze stavu 1:1. Regionální derby se pomalu ale jistě blížilo svému konci. Najednou však přišla příležitost volného úderu v nebezpečné pozici, který Gulliveři dokázali 6 sekund před závěrečným hvizdem přetavit v gól a slavně postoupit mezi nejlepších 8 týmů.

V cestě do semifinále stál pražský Chodov. Na něj svěřenci Jana Menšíka a Adama Boušky vyrukovali s trpělivou hrou a vědomím, že nechat se strhnout do protiútokové partie by bylo smrtící. Ve velmi fyzicky náročném utkání nicméně přeci jen Chodov tahal za o něco delší konec. Ne však natolik, aby si vybudoval markantní náskok. Ke konci zápasu svítilo na tabuli skóre 1:3 a Gulls se odhodlali ke hře v šesti, což vyústilo v kontaktní gól na 2:3. Všem nadějím bohužel pražský celek učinil přítrž góly na 4:2, respektive 5:2 a celé utkání už dokontroloval.

I dorostenci tak bohužel skončili před branami semifinále.

Komentář trenéra dorostenců Jana Menšíka: “Samozřejmě nás mrzí, že jsme skončili těsně od medailového umístění. Nicméně jsem rád, že mohu říci, že jsme bojovali až do samého konce. Nikdo naděje nevzdával a to na všech klucích nesmírně cením. Nadále je už potřeba zapracovat na detailnějších aspektech naší hry a posunout ji zase o krůček dále. Děkuji všem hráčům a gólmanům za jejich výkony a i rodičům, kteří nás na zápasy dojeli podpořit. Těším se na další turnaje, které nás ještě čekají.”

 

Další herní přípravou na sezónu bude srpnový Moravian Cup v Olomouci.