Nová sezóna, nový trenér. Juniory povede Adam Bouška.

Týden po mužích začíná sezóna i juniorům. Ti určitě budou chtít navázat na loňskou úspěšnou kvalifikaci a následnou účast mezi 12 nejlepšími týmy celé republiky. Gulliveři přitom prošli velkou změnou. Krom odchodu některých hráčů do kategorie mužů se konala i výměna u kormidla. Po skvělých letech opustil náš klub Roman Janda a role vůdce týmu se ujal kapitán A-týmu Adam Bouška, který předtím trénoval kategorii mladších žáků.

No a právě s číslem 11, odchovancem klubu a novým trenérem juniorů jsme udělali krátký rozhovor.

Jak se těšíš na trénování juniorské kategorie?

Spadnul sem do toho trošku nečekaně. Je to pro mě velká změna oproti mládežnickým kategoriím a těším se, co přinese. Určitě to bude spousta zkušeností a nový pohled na trénování.

V čem bude největší rozdíl oproti mladším žákům, kde jsi doteď trenérsky působil?

Hlavní rozdíl bude v tom, že pozornost trenéra se přesouvá od individuálních výkonů hráčů, k výkonům týmovým. Vše se bere v širších souvislostech. Více taktiky, více možností, práce s takřka s hotovými hráči. To vše mi dává prostor k tomu, abych předal dál to, co jsem se celou dobu učil jako hráč. Do popředí se v této kategorii dostává především trénování florbalových dovedností. Zároveň čas na zlepšování kondičních schopností už není tak velký, jako tomu je třeba právě u mladších žáků.

Juniory jsi přebral po Romanu Jandovi, který se vždycky vyznačoval jako pedant (snad Roman promine). Budeš taky takový?

Povahově se od sebe s Jandysem v určitých rysech lišíme. Ale jestli to znamená být důsledný a pozorný k maličkostem, tak ano. Od hráčů vyžaduji, aby hlavně oni měli zodpovědnost sami k sobě a k týmu a aby byli co nejvíce samostatní. 

Trenéřinu děláš ruku v ruce s hraním za áčko? Zvládneš tyto dvě věci vůbec skloubit do sebe?

Až čas ukáže, jak to bude reálně vypadat.V případě, že se zápasy budou krýt, prioritou je pro mne hrát za chlapy. To ale neznamená, že bych trénování juniorů stavěl na druhou kolej. O to víc se budu snažit, aby kluci byli co nejlépe připraveni z tréninků. Navíc mám oporu v Honzovi Menšíkovi, na kterého se v době mé nepřítomnosti mohu spolehnout. 

S týmem už jsi absolvoval několik měsíců přípravy. Překvapilo tě něco?

Moc toho nebylo, kluky sem převážně znal a věděl co očekávat. Ale určitě se ještě něco najde.

Nalijme si čistého vína, výsledky z přípravy nebyly dvakrát přesvědčivé. Jak velkou tomu dáváš váhu i vzhledem k tomu, že pro juniory je úvod sezóny nejdůležitější?

Přípravné turnaje bych nebral jako bernou minci. Využil jsem je hlavně pro seznámení se s týmem a prostředím juniorského florbalu, než jako útoky na medailové umístění. Navíc jsme nevyužívali hráče z dorostenecké kategorie, kteří budou v sezoně hrát svoji roli.

S jakými ambicemi budete vstupovat do sezóny?

Cílem bude rozhodně co nejlépe odehrát kvalifikaci, která nebude vůbec jednoduchá a předurčí následně celou sezonu. Předpokládám vyrovnané zápasy, které budou skutečnou prověrkou a nastaví zrcadlo tomu, jak na tom skutečně jsme.

Sezóna začíná Gulliverům už zítra, kdy v 15:30 vyzvou na VUT tým Bulldoků, tak je přijďte podpořit!!!