Budějovice a Kladno. První dvojutkání sezóny je tady.

Letos nám kalendář postavil státní svátek 28. září hezky na pondělí a to v 1. lize znamená konání dvojutkání.

Nejdříve v sobotu přivítají Gulliveři doma na VUT od 20 hodin České Budějovice. Na ty mají z loňska valné vzpomínky, když je v obou případech dokázali porazit. Utkání by mohlo nabídnout zajímavou podívanou, jelikož oběma celkům vstup do sezóny vyšel. Budějovice se drží s šesti body na druhé příčce. Po dvou kolech byl celek z jihu Čech stoprocentní, když vyhrál ve Znojmě a doma porazil havířovské Torpedo. První zaváhání přišlo až na půdě pražského Startu. Štíry táhne především teprve sedmnáctiletý Tomáš Hanák, který má zároveň vyřízené střídavé hostování do superligových Black Angels. Ve třech utkáních 1. ligy zaznamenal už 5 gólů a 6 asistencí. Ani Gulls na tom ale nejsou nijak špatně. Po úvodní šílené prohře s Bulldoky přišlo jasné vítězství nad Startem a velmi cenný obrat v Jaroměři a dva body za výhru v prodloužení. Domácí budou určitě spoléhat na úderné duo Matula – Černoch, které dohromady nastřádalo již 17 kanadských bodů.

Utkání proti Budějovicím začíná v sobotu na VUT netradičně až ve 20 hodin. Předtím na stejné hale hrají od 17 hodin naši junioři proti Otrokovicím!

V pondělí pak naše áčko vyrazí na Kladno k zápasu proti Kanonýrům, kteří stejně jako loni vyhlašují mohutnou ofenzivu na postup do Livesport Superligy. K formě Kanonýrů vám toho bohužel moc nenapíšeme, jelikož byl jejich kádr zdecimován koronavirem a s ním souvisejícími procedurami. Posledním výsledkem je tak pro celek z města Jaromíra Jágra pohárová výhra nad superligovými Black Angels ze začátku září, což samo o sobě může být celkem strašák. Nadcházející víkend tak bude pro svěřence Jana Pazdery prvním ligovým víkendem v ročníku. Na Kladno mají Gulliveři smíšené vzpomínky. Loni jim doma dokázali statečně vzdorovat a padli až v prodloužení, venku však byli za malé žáčky, kteří dostali výprask. Na hale BIOS se v pondělí začíná v 17 hodin!