První liga bude letos opět bez postupů a sestupů

Výkonný výbor Českého florbalu se včera na svém zasedání zabýval situací v postupových celostátních soutěžích, které se momentálně v souvislosti se situací stále nehrají. To se přímo týká i 1. ligy mužů, kterou Gulliveři hrají.

Vzhledem ke stále špatné situaci, kdy je obnovení soutěží spíše utopií, bylo v rámci regulérnosti rozhodnuto, že i letos budou celostátní soutěže nepostupové/nesestupové. Jednoduše řečeno tak ani letos z 1. ligy mužů žádný tým nepostoupí do Superligy mužů, ani nesestoupí do Národní ligy. V návaznosti na to je například zrušeno superligové play-down. Oproti loňsku se však nejedná o definitivní ukončení soutěží. Ty jsou i nadále oficiálně pouze přerušeny a kluby budou mít, pokud to situace umožní, možnost do zbývajících utkání dobrovolně nastoupit. To stejné samozřejmě platí i pro nepostupové soutěže, jakou je například nejvyšší soutěž juniorů a soutěže mládeže.

Ani druhá sezóna Gulliverů v 1. lize mužů tak bohužel nebude hodnocena jako kompletní. V aktuálním ročníku stihli Gulls odehrát 7 utkání a v tabulce jim už od 11. října patří třetí místo. Zároveň jsou Gulliveři stále obhájci vítězství v Národní lize, kterou opanovali v ročníku 2018/19, což v rámci aktuální smutné doby může působit jako jakýsi úsměvný fakt.

Nadále platí, že je nejen pro Český florbal prioritní navrátit se alespoň k tréninkové činnosti, což by mohlo proběhnout souvisle s návratem dětí do škol a jejich pravidelným testování. „Myslím, že by v případě pravidelného testování dětí ve školách bylo možné, aby se umožnilo jejich trénování. Návrat ke společnému trénování je strašně důležitý. Pauza, kdy je celý český neprofesionální sport uzavřený, je už extrémně dlouhá,“ prohlásil prezident Českého florbalu Filip Šuman.

Nezbývá než doufat, že k obnovení sportovního života, alespoň v nějaké osekané formě, dojde co nejdříve a že příští, tedy třetí sezóna Gulls v 1. lize již proběhne v normálnějším režimu, než ty dvě předchozí.