Los 1. ligy! Gulliveři zahájí sezónu proti Budějovicím.

V neděli 20. června se konal losovací aktiv Českého florbalu pro celostátní soutěže, losován byl tedy i nový ročník 1. ligy mužů.

Svoji pouť třetí sezónou v druhé nejvyšší soutěži započnou Gulliveři již o prvním zářijovém víkendu, kdy na domácím kolbišti přivítají celek Českých Budějovic. Se stejným soupeřem Gulls v roce 2019 zahajovali svoji historicky první sezónu v 1. lize a vstup do nové soutěže to byl vítězný…3 body tehdy zůstaly doma po výsledku 8:7. Obecně mají Gulliveři s Českými Budějovicemi nejlepší vzájemnou bilanci ze všech prvoligových týmů. K oné výhře v září 2019 přibyla na konci sezóny 2019/20 ještě venkovní radost v poměru 6:2. V ročníku 20/21 se pak oba týmy stihly potkat jen jednou, a to opět v Brně, kde Gulliveři po velkém obratu zvítězili 8:6.

Hned ve druhém kole pak dojde na brněnské derby, ve kterém se mají Gulliveři za co revanšovat. Loňská prohra 2:11 by k tomu měla být dostatečnou motivací. Celkově pak los Gulliverům na začátek sezóny nachystal těžké váhy. Z pěti zářijových utkání se Gulls hned třikrát utkají s týmy mířící na Superligu. Například už ve třetím kole do Brna zavítají Kanonýři z Kladna.

Ligu čeká tradičně nabitý kalendář. Hrát se bude i o státních svátcích, výjimkou jsou pak logicky vánoční prázdniny. Základní část pak dospěje ke svému konci 12. února, opět soubojem proti Českým Budějovicím. 1. ligu hraje 14 týmů, prvních 6 postupuje přímo do čtvrtfinále, celky na 7.-10. příčky hrají předkokolo play-off, nejhůře 4 umístěné celky pak hrají play-down.