Dva bronzy. Open Game 2021 je minulostí.

O uplynulém víkendu se konal tradiční Brno Open Game, na němž měli Gulliveři víc než početné zastoupení. Dohromady to bylo 10 týmů ve všech chlapeckých kategorií a přibližně 150 hráčů.

Za celý turnaj, který v Brně probíhal od čtvrtka 24. do neděle 27. června se toho stalo opravdu hodně, pojďme proto pěkně popořádku.

Přípravka

Nejmladší kategorie na turnaji byla lehce atypická. Oproti ostatním byly skupiny přípravky větší a týmy tak hrály víc zápasů. Díky tomu také pro přípravku začínalo play-off až v sobotu odpoledne.

Zástupci Gulliverů se postupně střetli Black Angels, Vítkovicemi, Bulldogs G, Troopers, Prague Tigers, Hattrickem a Židenicemi G. V konečném účtování z toho bylo 5 bodů za dvě remízy a výhru a konečné 6. místo ve skupině A.

V osmifinále pak na naše nejmenší číhali Židenice, kterým Gulls bohužel podlehli 0:2 a turnaj tak pro ně skončil.

Elévové

Nejpočetnější zastoupení měl náš klub v kategorii elévů, ve které Gulliveři obhajovali stříbro z minulého roku. Svoji skupinu zcela ovládl tým Black, který v ní za sebou nechal jak Hattrick, tak i Vítkovice s Olomoucí a do play-off šel z prvního místa, zaručující přijatelnější los.

Dobře do turnaje vstoupili i elévové Orange, kteří na úvod porazili druhý tým Hattricku poměrem 8:2. Pak však nestačili na Spartu, Michalovce, ani pozdější finalisty z Otrokovic a ve skupině skončili čtvrtí.

Poslední z elévský týmů, Yellow, pak do turnaje vstoupil bolestnou porážkou 1:9 s Panthers Praha, nicméně 3 body ze zápasu proti Třebíči budiž záplatou na tuto bolest. Následovaly ještě prohry Libercem a Gepardy a stejně jako Orange, i elévové Yellow brali ve skupině 4. místo.

Na úvod bojů v play-off na všechny naše týmy číhalo 1/16 finále. To bohužel pro týmy Yellow i “Oranjes” znamenalo konec jejich příběhu, když oba týmy narazily na silné váhy v podobě Vítkovic a Hattricku. Naopak elévci Black si otevřeli střelnici, druhý tým Hattricku vyprášili 17:0 a postoupili do osmifinále. V něm na naše malé zástupce čekali brněnští Gepardi. Vítězství 5:2 a elévové Black byli výhru od medaile. V cestě přes čtvrtfinále jim stáli pražští Wizards. Ve vyrovnaném utkání tahali za delší konec Gulliveři a po zásluze postoupili do sobotního semifinále, ve kterém mohli obhájit svoji finálovou účast z loňského ročníku.

Soupeřem jim byli Panthers Otrokovice, staří známí ze skupiny, kde jim podlehli elévové Orange. Po vyrovnaném úvodu se začala vidina finále vzdalovat. Ještě 11 minut před koncem prohrávali Gulls 0:3, pak však začala ta pravá divočina, za kterou by se nemusel stydět ani Indiana Jones. Během 5 minut se stav posunul na 4:3 pro tým Otrokovic. Bohužel pokaždé, když se Gulliveři dostali na dostřel jedné branky, soupeř hned vzápětí odskočil. Suma sumárum po konečném hvizdu svítilo na tabuli 6:4 a byl konec nadějí.

Do finále se sice naši elévové neprobojovali, nicméně i bronzové medaile jsou velký úspěch, za který našim mládežníkům gratulujeme!

Mladší žáci

V mladší žácích reprezentovali naše barvy dva týmy.

Tým “A” svoji základní skupinu ovládl bez ztráty jediné květinky, když postupně porazil FBC Ostrava, Hradec Králové, Šumperk a pražskou Spartu. Díky prvnímu místu ve skupině se tak díky systému turnaje vyhnul 1. kolu play-off.

“Béčko” pak ve skupině rovněž zapsalo ve všech utkáních stejný bodový zápis. Bohužel byl však vždy negativní, byť minimálně v zápasech s Okříšky a Pískem byli naši hoši blízko bodům. V konečném účtování to znamenalo poslední místo a nutnost začínat play-off utkáním v 1/32 finále.

V něm na Gulls “B” číhalo slavné FBC Ostrava. Hrálo se na Tesle Lesná a co v tomto utkání hala viděla, nemá obdoby. V šílené přestřelce, ve které podl gól každých 1,7 minuty nakonec brali vavřín za postup a výhru 12:11 Gulliveři!

V 1/16 finále pak naše “béčko” narazilo na Gorily Plzeň, které již byly moc velkým soustem. “A” tým ve stejné fázi turnaje potkal Prague Tigers a výhrou 9:4 si nedělal problémy. Večerní osmifinálová výhra nad FBC Liberec pak Gullivery posunula vstříc nedělní program a čtvrtfinále. V něm už čekalo brněnské derby proti Bulldogs Brno.

Vstup do něj byl pro mladší žáky z kategorie snový. V průběhu zápasu však jako by se snad v hale vyměnil vzduch a najednou to byli Gulls, kteří tahali za kratší konec. Tento trend bohužel nedokázal zvrátit ani brzký time-out a tak se Gulliveři po prohře 3:5 mohli na semifinále dívat leda tak z tribuny.

Starší žáci

Budeme se opakovat, ale i starší žáci vyslali na steč dva týmy.

“A” tým vlétl do turnaje jako tsunami a ze všech utkání ve skupině odešel jako vítěz. Po čtvrtečních výhrách nad Wizards Praha 5:0 a Záhorskou Bystricou 6:2 přidal v pátek tři body za vítězství 6:0 nad Tatranem Black a hlavně skalp Vítkovic, které pokořil 2:1. I Starší žáci “A” tak pochodovali na play-off z prvního místa.

“B” tým pak ve skupině narazil na IBK Plommon, Olomouc, Spartu Praha Red a Panthers Praha. Ani tři body za výhru nad posledním jmenovaným mu však nepomohly skončit líp, než na posledním místě skupiny.

Los 1/16 finále přisoudit “áčku” Wizards Praha, “béčku” pak Očov. Zatímco pro “B” tým znamenal kanár 0:6 konec turnaje, “A” tým si výhrou 11:0 osladil sobotní odpoledne a postoupil. V 1/8 finále už ale čekal silný kalibr. Tým Bohemians ve večerním utkání kladl značný odpor a tak se za stavu 5:5 muselo jít do nájezdů. V nich Gulliveři ukázali o chlup šikovnější ruce a mohli se radovat z postupu do 1/4 finále.

Los Gullivery nešetřil, na ranním obzoru stál střešovický Tatran. Další přetahovaná, jako by na každém z konců stál Obelix a opět se šlo do nájezdů. Gulliveři se udrželi mota, štěstí přeje těm, kdo mu jde naproti, a tak měly i druhé nájezdy šťastný konec, který znamenal postup do semifinále a jistotu medaile. Zase se opakujeme, zase se konalo brněnské derby. V něm bohužel Gulls od samého počátku prohrávali, těžký los si vybral svoji daň a tak k postupu dokráčeli Bulldogs poměrem 7:1.

Avšak i bronz je pro tuto partu skvělým výsledkem a pro mnohé skvělou rozlučkou před odchodem do dorostenců.

Dorostenci

Dorostenci vstupovali do turnaje s vidinou konání všech skupinových utkání na hale Sportpoint, mikiny s sebou tedy nebyly třeba. Úvodní den turnaje našim mladíkům nemohl vyjít lépe. Výhra 5:1 nad Bystřicí a 8:0 nad Očovem dávala doufat, že v pátek bude pohádka pokračovat. A taky že ano. Vítězství 3:1 nad Black Angels a 7:0 nad CPEB poslaly Gullivery do play-off z prvního místa.

V 1/16 čekala na Gullivery Olomouc. V utkání, které by se k ofenzivní lambádě opravdu přirovnat nedalo a jakýkoliv gól jej mohl překlopit na tu či onu stranu, nakonec padly všehovšudy 2 branky a za stavu 1:1 se muselo do nájezdů. V nich byli Gulls lepším týmem a mohli tak propadnout v postupovou euforii.

Osmifinále čekalo Gulls ještě v sobotu v rámci večerního programu. Mezi nimi a čtvrtfinále pak stál celek SFK Havířov. Bohužel už po 5 minutách museli Gulliveři dohánět dvougólové manko, které se nakonec ukázalo jako zlomové. Gulls sice krátce po pauze srovnali na 3:3, jenže o 2 minuty později už zase prohrávali a tento trend bohužel vydržel až do konce, po kterém na tabuli svítilo 3:6 pro naše dorostence.

Dorostenci tak po skvěle zvládnuté skupině vypadli moc brzo na to, aby mohli turnaj hodnotit jako úspěšný.

Junioři

Poslední kategorií na Open Game byli junioři. Ti začali skupinu vítězně poměrem 9:1 nad Falconem a následně hubeně 2:1 proti Říčanům. Další den, další výhry, nejdříve Hranice v poměru 6:1 a na závěr skupiny fotbalově 1:0 proti Falunu.

Do sobotního večera si pro Gullivery play-off nachystalo slovenskou Dubnici, kterou Gulliveři porazili 5:1 a postoupili do večerního, skoro až nočního osmifinále, kde se měli postavit Hattricku. I na juniory tak v play-off číhalo derby a Gulls ho zvládli bravurně, opět poměrem 5:1 a postoupili do nedělního čtvrtfinále. V něm čekal jeden z favoritů turnaje, IBL Ca$halmu. Složený tým, ve kterém si někteří hráči čuchli i k florbalové Superlize. Do třetice na turnaji zrodili junioři na góly skoupé utkání, tentokrát však skončilo v jejich neprospěch a po prohře 0:1 pro Gullivery turnaj skončil.

Všem našim hráčům i hráčkám se patří poděkovat za reprezentaci Gulliverů na turnaji.

Fotky z turnaje, které byly nafoceny na klubový fotoaparát, najdete na našem Flickru zde.