Souhrn Prague Games 2021

V uplynulých dnech se, jako již tradičně začátkem července, v Praze konaly Floorball Prague Games. Na tento velký mezinárodní turnaj vyslali Gulliveři hned tři týmy, což je nejvíce v historii. Bohužel turnaj jako takový byl stejně jako loni závislý na účasti českých týmů, protože cestovní restrikce nedovolily účast především skandinávských týmů, díky kterým je turnaj každoročně velmi silně obsazen. Nicméně v aktuální době netřeba spílat, hlavně že se turnaj vůbec uskutečnil, za což patří organizátorům velké díky.

Starší žáci – B14

Naším nejmladším vyslaným týmem byli starší žáci, kteří byli nasazeni do kategorie B14, ve které na ně číhala celá základní skupina v areálu Hamr. Vstup do pražského turnaje si pak Gulls za rámeček nejspíše nedají, prohra 1:6 pro to rozhodně není dobrým předpokladem. Druhé utkání proti pražskému Tatranu pak Gulls vyhráli bez boje 5:0 kontumačně. Ve čtyřčlenné skupině tak zbývalo utkání s Chomutovem, které našim hráčům nevyšlo a soupeři ze severu Čech podlehli 2:3.

Do 1/16 finále šli Gulliveři z třetího místa ve skupině a čekalo je brněnské derby proti Hattricku. V něm podali Gulls svůj možná nejlepší výkon na turnaji a výsledkem 5:0 poslali své soky domů. Druhé brněnské derby v řadě už však bylo pro naše starší žáky nad jejich síly. Osmifinálová prohra 1:7 s Bulldogs poslala náš tým do pavouka B, kde ve čtvrtfinále čekala Slavia Plzeň. S ní si po výhře 7:1 Gulliveři srovnali páteční skóre na nulu a do finále B už chyběl jediný krok. Ten bohužel Gulliveři neudělali, když padli s Tatranem Red po nájezdech. Holt si to pověstné nájezdové štěstíčko naši hoši vybrali na brněnském Open Game.

I přes absenci blyštivých fotek s medailemi se patří našim starším žákům poděkovat a pogratulovat. Pro tento tým, který byl navíc v Praze v prázdninové sestavě, je odehrání 6 utkání během 3 dní na takovém turnaji nesporným přínosem do nadcházející sezóny.

Dorostenci – B16

Pokud byl vstup do základní skupiny v podání starších žáků poněkud vlažný, od dorostenců to byla hotová labutí píseň. Po výhře 5:0 nad MVILem Ostrava si Gulliveři střihli výlet z Řep až na Jižní město, kde v poklidu porazili Gorily Plzeň 7:0. Ve čtvrtek dorostenci pěli dál. Výhra 4:0 proti Říčanům znamenala suverénní 1. místo ve skupině bez jediné inkasované branky a pro 1/16 finále los v podobě Jindřichova Hradce.

A ani soupeř z jihu Čech si labutí píseň našeho dorosteneckého výběru nebude pozpěvovat v dobrém. Výsledkem 7:0 uzavřeli Gulliveři dva dny bez inkasovaného gólu a mohli se těšit na osmifinále. V něm, při všem respektu k ostatním soupeřům, číhal kapánek silnější kalibr. Pražská Sparta. Los byl bohužel nemilosrdný, s tím ale žádný smrtelník nic neudělá, navíc flinta do žita se před honem rozhodně nehází!

Vedení 1:0 po první polovině budiž důkazem toho, že je na onom přísloví špetka pravdy. Bohužel během 6 minut druhé poloviny už věci nabraly jiný směr a Gulliveři museli řešit stav 1:3. Snížit na 2:3 dorostenci ještě stihli, nicméně v cestě za srovnáním skóre jim stál v cestě jak osud, tak sparťanská obrana a i v kategorii B16 čekalo Gulls play-off B. Opět se bohužel s Gullivery los nemazlil a do čtvrtfinále B postavil přes cestu celek Mladé Boleslavi. Ani tento strom se ze silnice po vyrovnaném průběhu žel bohu Gulls odklidit nepodařilo a po prohře 2:4 nezbývalo, než hledat vlak na Brno.

Nemá cenu házet vinu na los či povětrnostní podmínky. Je to sport a další šance přijdou. I dorostencům gratulujeme a děkujeme! Navíc, kdo může říct, že během 4 utkání v řadě nedostal gól?

foto: Prague Games

Junioři – B18

Posledním a nejstarším zástupcem Gulliverů byli v Praze junioři. Ti měli navíc, na rozdíl od starších žáků i dorostenců, pětičlennou skupinu, kompletně hranou na nové hale v pražských Řepích. Junioři tak sice nepoznali krásy výletování přes celou Prahu v době výluky metra C, ale hrát jen na jedné hale má taky něco do sebe, pohled babičkám holt chlapci pošlou jindy.

Ze všech našich týmů hráli junioři jako první. A vstup to byl vskutku ospalý, švýcarské Lausanne porazili Gulliveři fotbalově 1:0…jako by podobných výsledků na červnovém Open Game nebylo dost. Dalším týmem na holení byl střešovický Tatran. Proti této slavné značce to pro Gulls dlouho nevypadalo dobře, nicméně manko 1:3 stále nebylo z galaxie neřešitelných, navíc se na naše juniory usmálo štěstí a 90 sekund do konce jim stačilo na srovnání stavu na konečných 3:3. Přišlo čtvrteční dopoledne a přišla také první prohra. Kladno holt bylo nad síly našich juniorů a vyhrálo 4:1. Na závěr skupiny si pak Gulls ještě spravili chuť s Koloušky Unhošť, které porazili 5:0.

Pro 1/16 finále určil juniorům los, stejně jako starším žákům, brněnský Hattrick. Ten bohužel našim mladíkům složil vendetu za vyřazení z Open Game a i juniorům zbyly po prohře 1:2 oči pouze pro play-off B. Tam už v pátek Gulliveři narazili na Třebíč a opět to bylo fotbalově. Nicméně výhra 2:0 je stále výhra a postup do čtvrtfinále není počtem vstřelených branek podmíněn. A jak junioři začínali, tak i končili…mezinárodně. To samozřejmě značí, že čtvrtfinále se nevyvíjelo zrovna pohodově. A také že ne. Lotyšští Pierigas United od počátku utkání tahali za delší konec provazu a manko 0:4 se při střelecké potenci juniorů na turnaji stahuje obtížně. Prohra 3:8 znamenala pro juniory konec v turnaji.

foto: Prague Games

Všem našim týmům a hráčům moc děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu!