Gulliveři mají za sebou Czech Open

Po roční odmlce mohl tradiční a zároveň jeden z největších florbalových turnajů na světě hlásit Gulliverskou účast. Gulls jejich prvoligová příslušnost zajistila zápasení ve vodách kategorie Muži PRO, která se letos kvůli absenci zahraničních týmů netradičně rozšířila i o týmy z Národní ligy.

Celkem se do kategorie přihlásilo celkem 12 celků, z nichž dva by při pasové kontrole ukazovali jiné, než české doklady, a to švýcarský Zug a lotyšské SAC, které Gulliveři dostali losem do své skupiny. Ty byly rozděleny pouze na dvě s šesti účastníky, přičemž do play-off postupovali pouze první dva celky a turnaj se tedy ze skupin překlenul přímo do semifinále.

Kromě již zmíněného SAC vyfasovali Gulls do základní skupiny B ještě prvoligové Karlovy Vary a celky z Národní ligy západ – FBC Plzeň, Panthers Praha a Butchis. A právě utkáním s posledním zmíněným naši muži vstoupili do turnaje. A to tak, že úspěšně. Po výhře 4:1 čekal ve čtvrtek ještě zápas s Panthers Praha, který přinesl o poznání vyrovnanější partii, když Gulliveři svého soka udolali poměrem 5:4.

Druhý den turnaje a na Gulls v nové hale v pražských Řepích hned z rána čekalo ono již zmiňované lotyšské SAC. To si Gulliveři tak říkajíc namazali na chleba poměrem 12:1 a jako by tak symbolicky dokončili snídani. Po obědě pak přišlo předposlední utkání ve skupině proti plzeňskému FBC. To bohužel přineslo první prohru na turnajový účet. Konkrétně 1:2. Jeden vstřelený gól je holt ve sportu s děrovanou kuličkou většinou na vítězství málo.

I přes první prohru měli před posledním utkáním skupiny Gulliveři situaci stále ve svých rukou, další zaváhání by však postupové naděje v podstatě změnilo v prach. A na druhé straně kolbiště stál soupeř z nejtěžších, celek Karlových Varů, který své superligové ambice rozhodně nenechává v šuplíku. Papírové předpoklady však nechaly Gullivery ledově klidnými a v Řepích se hrála velmi vyrovnaná partie. Když už do konce zbývalo málo chvil, potvrdilo se za stavu 5:6 pro celek z lázeňské perly pověstné “nedáš, dostaneš.” Břevno stálo v cestě vyrovnání a naopak na druhé straně Gulls kapitulovali do prázdné klece posedmé.

Do semifinále se tak Gulliveři bohužel nepodívali a na rozdíl od své první účasti v kategorii PRO před dvěma lety odjížděli zpět do Brna bez medaile. Na druhou stranu, výsledky přípravy jsou to poslední, co by se po sezóně nějak počítalo.

Svůj komentář k turnaji přidali i trenéři Jiří Bořecký s Vítězslavem Cardou:

Turnaj byl letos zvláštní tím, že se ho kvůli Covidu účastnilo málo týmů, přesto účel přípravného turnaje na sezonu splnil, protože po poměrně dlouhé letní přípravě mimo halu jsme měli možnost zahrát si více utkání a vyzkoušet některé varianty sestav v zápasovém vytížení. Přesto, že většina týmů ve skupině byla z Národní ligy, tak byly utkání s nimi kvalitní a v každém z nich jsme museli bojovat o vítězství. Bohužel jedno z nich, paradoxně s později předposlední Plzní, vystavilo stopku našemu týmu směrem do play-off. V něm se nám výrazně nedařilo směrem do útoku a na jeden vstřelený gól se těžko vyhrává. Zaváhaní jsme mohli napravit v posledním utkání ve skupině s Karlovými Vary a věřili jsme tomu, že výhra, případně remíza je možná a skutečně jsme se o ni i do poslední chvíli rvali, ale břevno na konci utkání ve hře v šesti bylo nakonec proti. Do play-off jsme se nakonec nedostali, ale vzhledem k tomu, že sestávalo stejně jen už ze dvou dalších utkání to nakonec nebyla zas až taková ztráta.

foto: Czech Open