Pískej florbal! Staň se rozhodčím!

Florbal není jen o hráčích a trenérech. Neobešel by se bez rozhodčích, a to ve všech soutěžích elitní úrovně Superligy mužů až po soutěže těch nejmenších dětí.

A právě nové rozhodčí každoročně Český florbal hledá. Jedná se o skvělý přivýdělek a výbornou zkušenost i k samotnému hraní. Přihlásit se může kdokoliv, jedinou podmínkou je minimální věk 15 let. Pískání není problém kombinovat s hraním a naopak je to skvělý doplněk a nahlédnutí do florbalu i z druhé strany. Termíny pískání si rozhodčí volí sám a může si tak sezónu naplánovat podle sebe, navíc na utkání mládeže jsou rozhodčí nominování v naprosté většině do místa svého bydliště. Samozřejmostí je i náležité platové ohodnocení, které v posledních sezónách prošlo podstatným zvýšením. Peníze navíc rozhodčí dostává hned a ne až například další měsíc.

Máš zájem?

Pak není nic jednoduššího, než se přihlásit na školení nováčků. V Brně jsou školení nováčků vypsána v následujících termínech:

  • 28. srpna – 16:00 na SH Morenda Brno
  • 8. září – 16:00 na SH Morenda Brno

Přihlašovat na školení se lze buď skrz FIS (systém Českého florbalu) nebo na mail koordinátora rozhodčích našeho regionu, Michala Havelky – havelka@ceskyflorbal.cz.

Veškeré informace lze také získat u klubového marketingového pracovníka a rozhodčího z celostátní listiny, Jakuba Cigla na e-mailu cigl@gulls.cz.

Zároveň dodává: “Díky pískání jsem mohl zůstat u sportu, který jsem 10 let hrál. Je to skvělá práce a pro lidi, kteří například hledají brigádu ke studiu, i úžasná alternativa neskončit někde za friťákem. Člověku to hrozně dá a troufnu si říct, že ho pískání i posune.”