Dorostenci na Salming Cupu stříbrní

Poslední prověrkou před startem soutěžní sezóny byl pro naše dorostence pražský Salming Cup, dříve taktéž známý pod označení UNYP Cup, který se odehrál mezi 27. a 29. srpnem. Oproti minulým ročníkům zůstal tým dorostenců v gulliverském konvoji osamocen, jelikož náš celek juniorů letos z určitých důvodů do Prahy necestoval.

Svěřence Jana Menšíka nečekala v Praze lehká skupina, ale zrovna na Salming Cupu si člověk opravdu nevybere. Soupeři Gulls byla pražská Sparta, plzeňská Slavia a havířovské Torpedo. A právě utkáním s celkem ze severu Moravy vstoupili naši mládežníci do turnaje. No a vstup to byl úspěšný, protože se Gulliverům po výhře 6:4 do kolonky bodů přikutálely hned 3. Následovalo utkání s nevyzpytatelnou Slavií Plzeň. Pokud něco Gulliverům na turnaji vycházelo, byly to raketové starty, za které by se nestyděla ani americká NASA či Elon Musk. I ve druhém utkání dokázali Gulliveři skórovat v úvodní půlminutě a to se to pak hraje, když od začátku vedete. Celek Slavie však jasně ukázal, že ho jen tak něco nezlomí a až do konečného hvizdu kousal, nicméně ani tyto body si Gulls utéct nenechali a zvítězili 4:3.

V posledním utkání skupiny, která se mimochodem stihla odehrát za jediný den, čekala na Gullivery v přímém souboji o první místo, pražská Sparta. Když po závěrečné siréně svítilo na tabuli u každého týmu po třech gólech, muselo o vítězi skupiny rozhodnout skóre, které vyznělo o něco lépe ve prospěch týmu z hlavního města. Gulliveři však díky zisku 7 bodů postoupili přímo do čtvrtfinále jako nejlepší tým z druhých míst.

To také znamenalo, že měli Gulliveři po náročném pátečním programu celé dopoledne volno, čtvrtfinále bylo totiž naplánováno až na sobotní odpoledne. Mezitím se z dění turnaje vykrystalizoval i soupeř, kterým se stali Kanonýři Kladno. Gulls však potvrdili, že názvem si kanón nekoupíš a Kanonýry poslali kanonádou 8:0 na pískoviště, navíc mohli slavit postup do bojů o medaile. O tom, jaké konkrétně, se mělo rozhodnout již v sobotu večer, když dorostenci vstoupili na práh semifinále. Tím, kdo je nechtěl pustit dál směrem do finále, byl Liberec.

I proti němu však Gulliveři potvrdili skvělou formu, kterou si do Prahy přivezli a po výhře 7:3 se šatnou na hale Jižní Město mohly nést vítězné popěvky typu Vysoký jalovec a řev Petra Vichnara s Robertem Zárubou “Jsme ve finále, jsme ve finále!!!”

K němu se Gulliveři přesunuli na “centrkurt” v Unyp Areně. Soupeřem jim byl střešovický Tatran, na jehož trenérské lavici posedávala povědomá tvář kudrnatého dlouhána. Slamák však zůstal doma, žádný sentiment se nekonal a Gulliveři do utkání opět vlétli jako Šinkanzen do zastávky na znamení a bleskurychle vedli 2:0. Potom však jako by začala docházet elektřina a Tatran postupně začal tahat za delší konec provazu. I přes velmi dobrý výkon Gulliverů holt oba týmy zlato získat nemohli. Na Gulls tak po prohře 4:7 “zbyly” stříbrné medaile.

I ty však mají pro naše dorostence cenu zlata, lepší generálku na sezónu si snad ani nemohli přát. Soutěžní sezóna jim začíná už v neděli 5. září, kdy se na brněnské Sportpointu postaví Hattricku a Bulldokům.

My našim dorostencům obrovsky gratulujeme!