Sezóna začíná. Gulliveři přivítají Budějovice.

Po téměř roce čekání je zpět ligový florbal. Sezónu 2021/22 otevře v prvním zářijovém víkendu 1. liga mužů a pochopitelně tedy i Gulliveři.

Opona se roztáhne a začne nová sezóna. Tak jako každý rok. Jenže žijeme ve složité době a pro celky mimo Superligu mužů a Extraligu žen to bude od října loňského roku poprvé, kdy vyběhnou do soutěžního utkání, nebudeme-li počítat utkání poháru v druhé polovině srpna.

Na začátek třetí sezóny v 1. lize přichystal los Gulliverům stejného soupeře, jako před dvěma lety. Na VUT přijede celek Českých Budějovic, se kterým Gulliveři ve vzájemných měřeních ještě neprohráli. Naposled to bylo 26. září loňského roku, kdy náš A-tým zvítězil po strhujícím obratu 8:6.

Kádr Gulliverů zůstal přes vynucenou pauzu víceméně totožný. Na hostování do Aligators odešel Kryštof Indruch, k týmu se naopak připojili hráči z juniorů ročníku 2002, kteří loni ukončili svoje působení v mládežnických kategoriích. Pro tyto hráče však Český florbal vytvořil výjimku a až do konce kalendářního roku budou moct nastupovat do zápasů juniorské soutěže.

Zápolení Gulliverů můžete vidět na vlastní oči. Hrajeme v sobotu v 18:30 na hale VUT. Pro vstup do haly je zapotřebí jedna z následujích podmínek:

  • osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR test s negativním výsledkem
  • osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami antigenní test s negativním výsledkem
  • osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a od očkování uplynulo:
    • od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dní;
    • od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní;
  • osoba prodělala onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace a od prvního pozitivního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní;
  • osoba ve škole nebo školském zařízení absolvovala nejdéle před 72 hodinami antigenní test s negativním výsledkem. Tato skutečnost se dokládá čestným prohlášením osoby, respektive čestným prohlášením zákonného zástupce osoby nebo potvrzením školy

Chápeme, že vypsané podmínky nemusí být pro každého snesitelné, nicméně pro fungování sportu si tato doba holt žádá určité ústupky. Pro ty z vás, kteří se na halu nevydají, samozřejmě chystáme psaný i video online přenos.