Gulliveři o víkendu vyrazí na olomoucký Moravian Cup.

Soutěžní sezóna mládežnických kategorií už klepe na dveře, dokonce už začíná prosakovat po nimi, tento víkend však ještě musí vydržet za prahem. V Olomouci se totiž uskuteční poslední “letní turnaj” před ostrým startem soutěží, a to Moravian Cup.

Na něj již tradičně Gulliveři vysílají týmy do všech kategorií, letos s výjimkou juniorů, jelikož termín turnaje koliduje s prvním víkendem kvalifikace CE soutěže juniorů. V Olomouci se tak představí elévové, mladší žáci, starší žáci a dorostenci, kteří 1. ligu dorostenců rozehráli již minulý víkend.

Do kategorie elévů je přihlášeno celkem 10 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin. Gulliveři ve své skupině B potkají Hornets Brno, jeden ze dvou celků FBS Olomouc s přídomkem “Stars,” Přerov a havířovské SFK. První utkání turnaje čeká Gullivery v sobotu již v 9 hodin ráno proti Hornets Brno, takže v případě kolon na dálnici se zápas může uskutečnit někde na benzince.

Mladší žáci zahájí turnaj s týmem Okříšek. Dále ve své skupině vyzvou Mohelnici a FBS Olomouc “Rangers,” tak snad Chuck Norris zůstane doma. Kategorie mladších žáků čítá celkem 16 týmů, které byly rozděleny do 4 skupin.

Čistě olomoucko-moravskoslezskou skupinu vyfasovali starší žáci. K Uničovu a Šumperku si střihnou zápas i s Vítkovicemi, se kterými svoji skupinu dokonce zahájí. Stejně jako u mladších žáků, i starší žáci budou v celé kategorii bojovat s dalšími 15 týmy.

Nejstarší kategorií, do které Gulliveři vysílají své zastoupení, je pro letošní ročník dorost. Zde se Gulls utkají s Přerovem a Orlicko-Třebovskem, které světu dalo gólmana juniorských mistrův světa, Tomáše Jurca. Účast v dorostenecké kategorii už je oproti třeba starším žákům o něco skoupější a je tvořena čtyřmi tříčlennými skupinami.

V živé paměti jsou stále tři zlata z loňského ročníku Moravian Cupu, nicméně jakožto předsezónní turnaj nejde o akci, u které by na výsledcích záleželo, zvlášť, pokud jde o mladší kategorie. Na olomoucký v následujícím týdnu naváže start ligové sezóny!